Доплата для пенсіонерів та канікули для малого і середнього бізнесу, – пропозиції Зеленського у зв’язку з коронавірусом

Сьогодні, 16 березня, президент України Володимир Зеленський звернувся до Кабінету Міністрів із низкою пропозицій для запобігання поширення коронавірусної інфекції в державі.

Він розповів, що наразі в Україні опрацювали 79 підозр на коронавірус: 5 – підтвердилися, 64 – негативних. Ще 10 – опрацьовуються.

По-перше, він пропонує 17 березня заборонити приймати відвідувачів усім закладам харчування розваг і послуг. Нагадаємо, в Івано-Франківську ще до звернення Володимира Зеленського вирішили закрити всі кафе, ресторани і торгові центри.

Також, президент пропонує з 18 березня припинити міжміські й міжобласні залізничні та автобусні сполучення та заборонити роботу метрополітену. Натомість міським маршруткам працювати в режимі перевезення не більше 10 осіб у транспортному засобі й до 20 осіб у тролейбусах та вагонах трамваїв. Наразі з метою запобігання коронавірусу франківські перевізники просто дезінфікують автобуси.

Глава Держави заявив і про те, що найближчим часом очікує від Національного банку України на програму про надання кредитних канікул для малого та середнього бізнесу, а також концепцію податкових змін.

Володимир Зеленський сказав і про те, що громадяни України, які отримують пенсію у розмірі менше п’яти тисяч гривень, мають отримати доплату, в сумі однієї тисячі гривень.

В областях, де були підтвереджені випадки зараження коронавірусом, а саме Чернівецькій та Житомирській, із 17 березня мають запровадити режим надзвичайного стану.

Міністерству охорони здоров’я президент рекомендує тимчасово заборонити планові заходи та операції і максимально підготувати медичні заклади до прийому заражених. Нагадаємо, в поліклініках Івано-Франківська вже ввели обмежувальні заходи.

Також Володимир Зеленський пропонує заборонити масові заходи за участі більше 10 осіб, зокрема обряди та церемонії. Лідерів усіх церков він попросив із розумінням поставитися до ситуації. Поки що служби в церквах Івано-Франківська проходять за розкладом

Глава держави також сказав про необхідність забезпечення безперебійної роботи продуктових магазинів, аптек, автозаправних станцій, а також усіх підприємств критичної інфраструктури.

Досвід Китаю засвідчує, що непопулярні та жорсткі рішення долають вірус і рятують життя. Досвід інших країн показує, що м’якотілість та ліберальність є союзниками коронавірусу. Тому ми будемо діяти жорстко, невідкладно, можливо, непопулярно, але заради одного – життя та здоров’я українців.

Gepostet von Володимир Зеленський am Montag, 16. März 2020
Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!