Допомогу українським біженцям краще було б сплачувати в український бюджет, — Зеленський

 • А Україна б уже розподіляла її між переміщеними громадянами.

  Президент України Володимир Зеленський вважає, що гроші, які європейські країни виплачують українським біженцям за кордоном, краще було б переказувати Україні. Про це він говорив в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD, передає “Суспільне”.

  “Ми дякуємо за те, що ви підтримуєте наших громадян. Але буває так, що людина отримує підтримку і від вас, і від нас. Для нас набагато краще, якби Німеччина підтримувала українців, видаючи гроші в бюджет України. А потім Україна вже б перерозподіляла ці гроші, залежно від того, де перебуває ця людина. Коли люди виїжджали з повномасштабною війною, вони вивозили гроші, і всі ці гроші вони залишились у Європі. А потім Європа почала підтримувати Україну, тобто гроші, які йшли на підтримку українців, залишались за кордоном”, — пояснив свою позицію глава держави.

  Він сказав, що питання не лише у військовозобов’язаних — приблизно 30 млн українців, які в Україні, працюють, платять податки і захищають світ і Європу на своїх робочих місцях.

  Журналістка запитала Зеленського, як вважає він, чи потрібно припинити соціальну допомогу людям призовного віку, які нині в Німеччині. Він сказав, що є різні категорії людей, тож припинити допомогу — це було б “дуже узагальнене рішення”.

  Українці, які виїхали в Євросоюз

  24 січня Politico із посиланням на двох європейських дипломатів писало, що Україна проводить перемовини з чиновниками ЄС щодо майбутніх правил міграції, аби спробувати забезпечити повернення більшої кількості українських громадян додому.

  28 вересня 2023 року Рада Європейського Союзу продовжила термін дії механізму тимчасового захисту для українців, які рятуються від війни, до березня 2025 року.

  Станом на кінець жовтня 2023 року тимчасовий притулок у Європейському Союзі отримали 4,24 млн біженців з України.

  Понад 8 мільйонів українців стали біженцями

  Як свідчать дані ООН станом на 23 травня, понад 8,25 мільйона українців стали біженцями від початку повномасштабного вторгнення Росії. В Організації поінформували, що понад 5,14 мільйона з українських біженців подали заяви на отримання статусу тимчасового резидента в сусідніх західноєвропейських країнах.

  До теми: Зеленський пояснив, які наслідки будуть для Європи, якщо США припинять фінансування України

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!