Дорога на Румунію: Івано-Франківська обласна рада звернулася до президента і ВРУ

 • Сьогодні, 13 грудня, в Івано-Франківську розпочалось засідання 33-ї сесії обласної ради.

  Сесію проведуть у два пленарних засідання. Як розповів голова облради Олександр Сич, на першому депутати приймуть бюджет Прикарпаття на 2020 рік. А на другому, яке відбудеться 20 грудня, затвердять розподіл коштів бюджету розвитку та обласного екологічного фонду.

  Першим питанням, яке розглянула Івано-Франківська обласна рада, стало звернення до президента України Володимира Зеленського, прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та народних депутатів України з приводу необхідності відкриття пункту пропуску на українсько-румунському кордоні. У документі – два прохання:

  – ініціювати обмін дипломатичними нотами щодо відкриття зазначеного міжнародного пункту пропуску для пішохідного та автомобільного сполучення відповідно до ст. 3 Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Румунії про пункти пропуску через українсько-румунський державний кордон від 02.02.2006 р.;

  – внести зміни в додаток 1 до Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020–2022 роки, передбачивши будівництво дороги до пункту пропуску на українсько-румунському кордоні Шибене Верховинського району за кошти державного бюджету та облаштування пункту пропуску на українсько-румунському кордоні.

  За словами авторів звернення, Івано-Франківська область є єдиним прикордонним регіоном України, що не має жодного пункту пропуску на своїй території при наявності державного кордону з Румунією протяжністю приблизно 50 км.

  “Це питання є стратегічним для нашої області, ми обговорювали його неодноразово. Нещодавно ми зустрілися з представниками Румунії і прийняли рішення скоординовано діяти. Будемо лобіювати це питання, адже вважаємо, що це доцільно та потрібно. Відкриття цього КПП матиме важливе економічне, туристичне, соціальне та культурне значення”, – сказав Василь Гладій, перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради.

  Вартість цієї дороги – понад мільярд гривень, і в обласному бюджеті таких коштів немає. Тож обласна рада проголосувала “за” це звернення.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!