Дорога свобода пересування: у Франківську говорили про імпорт автомобілів

Сьогодні, 14 лютого, в Івано-Франківську відбувся круглий стіл з приводу імпорту автомобілів. Руслан Ілюк, голова ГО “Західноукраїнський рух автомобілістів”, розповів, що є інформація про рейди по авторинках, які перешкоджають купівлі автомобілів для потреб АТО за кордоном та ввезенню їх в Україну.

Активісти ГО “Завтра” кажуть: є велика проблема зі свободою пересування, адже ціни на автомобілі в Україні – одні з найвищих у світі. На території країни наразі перебуває 670 тисяч автомобілів на іноземній реєстрації, і це лише за офіційними даними.

“На розгляді ВР зараз є два закони. Стандарт Євро-5 забороняє ввозити автомобілі старше 2010 року. Причому наразі я, наприклад, не можу розмитнити свій автомобіль навіть за офіційною ціною в 12 тисяч доларів – бо він старше 2010 року. В Європі такої безглуздої практики немає, ви можете ввозити будь-яке авто і реєструвати його. Перший законопроект пропонує ввести таке і в Україні. А другий знімає обмеження на продаж автомобілів, що призводить до корупції. Чим менше обмежень на ринку, тим краще для економіки і країни”, – пояснив Станіслав Бучацький, голова обласного осередку “Завтра” на Івано-Франківщині.

Левко Прокіпчук, в.о. начальника Івано-Франківської митниці ДФС, зазначив, що Прикарпаття дійсно має проблему великої кількості автомобілів на іноземній реєстрації.

“Коли з використанням такого автомобіля вчиняється якийсь злочин, знайти власника потім непросто. Крім того, є проблема великих черг на пунктах пропуску. Я вітаю конструктивний підхід активістів до вирішення цього питання. Світова практика знає різні засоби вирішення цієї проблеми. До речі, закон, який вступив в силу 1 серпня 2016 року суттєво знизив ставку акцизного податку на легкові автомобілі. Але через Євро-5 не всі змогли цим скористатися”, – розповів головний митник Івано-Франківщини.

Нагадаємо, Аваков отримав знижку на скандальні автомобілі Mitsubishi для Нацполіції.

DSC_7276 DSC_7278 DSC_7281

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!