Дорога з Верховинщини на Румунію коштуватиме понад мільярд гривень

 • Сьогодні, 11 грудня, в Івано-Франківську відбулося засідання президії обласної ради.

  Депутати зібралися, щоб обговорити питання порядку денного, які розгляне наступна сесія. Вона відбудеться вже у п’ятницю, 13 грудня, і пройде у два пленарних засідання. Одним з ключових питань стане бюджет області на 2020-й рік.

  Серед інших важливих питань буде і звернення до президента та Верховної Ради з приводу необхідності відкриття пункту пропуску на українсько-румунському кордоні.

  За словами авторів звернення, Івано-Франківська область є єдиним прикордонним регіоном України, що не має жодного пункту пропуску на своїй території при наявності державного кордону з Румунією протяжністю приблизно 50 км.

  “Це питання є стратегічним для нашої області, ми обговорювали його неодноразово. Нещодавно ми зустрілися з представниками Румунії і прийняли рішення скоординовано діяти. Будемо лобіювати це питання”, – сказав Василь Гладій, перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради.

  Крім того, депутати звернули увагу на прийняту постанову Кабінету Міністрів України “Про затвердження Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020–2022 роки”. Цією постановою передбачено будівництво дороги до пункту пропуску на українсько-румунському кордоні Шибене Верховинського району за кошти місцевого бюджету та інших джерел. За попередніми розрахунками, вартість такого будівництва складе понад один мільярд гривень, що унеможливлює реалізацію цього заходу за кошти місцевих бюджетів.

  Крім цього, будівництво дороги має здійснюватися до пункту пропуску на українсько-румунському кордоні, заходи щодо створення якого не передбачені.

  З цього приводу Івано-Франківська обласна рада прийме звернення до президента України Володимира Зеленського, прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та народних депутатів України від Івано-Франківської області. У документі міститимуться два прохання:

  – ініціювати обмін дипломатичними нотами щодо відкриття зазначеного міжнародного пункту пропуску для пішохідного та автомобільного сполучення відповідно до ст. 3 Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Румунії про пункти пропуску через українсько-румунський державний кордон від 02.02.2006 р.;

  – внести зміни в додаток 1 до Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020–2022 роки, передбачивши будівництво дороги до пункту пропуску на українсько-румунському кордоні Шибене Верховинського району за рахунок державного бюджету та облаштування пункту пропуску на українсько-румунському кордоні.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!