Дороги на Прикарпатті: Що, де і за скільки ремонтують (інфографіка)

 • Нещодавно жителі Делятина перекрили дорогу, а пізніше аналогічні акції відбулися й в інших регіонах – Болехові та на Снятинщині. Люди втомилися від поганих доріг, а вплинути на ситуацію можуть лише таким чином. «Галицький кореспондент» розпитав про ремонт доріг і його вартість.

  Спочатку ремонтують дороги міжнародного значення, національного значення, а тоді – регіонального значення. На балансі Служби автомобільних доріг (САД) Івано-Франківської області перебуває 1000,4 км автомобільних доріг загального користування державного значення. У неналежному експлуатаційному стані перебуває 356 км автодоріг державного значення, а це 35,6% від загальної мережі доріг загального користування. З них 232 км вражені ямковістю, на 124 км – суцільне руйнування проїзної частини, повідомляє перший заступник начальника САД Любомир Семанів.

  «Частково вже відремонтована дорога Н-09 Мукачеве – Львів, Н-10 Стрий – Чернівці – Мамалига. Це стратегічні дороги, які пролягають через нашу область. Але за один рік всі дороги зробити не можна», – наголошує посадовець.

  На будівництво, поточний середній та дрібний ремонти, експлуатаційне утримання доріг державного значення області передбачено 446,2 млн. гривень. З них 44,1 млн. грн. – на будівництво мостового переходу та автодороги Р-24 Татарів – Кам’янець-Подільський, 43,4 млн. грн. – на дорогу Т-09-10 Бурштин – Калуш. На проектно-вишукувальні роботи майбутніх періодів виділено 3,6 млн. гривень.

  Поточний середній ремонт здійснюватиметься на окремих ділянках дороги Н-09 Мукачеве – Львів, вартість його 110 млн. грн. Дорогу Н-10 Стрий – Мамалига відремонтують за 150 млн. грн., а дорогу Р-21 Долина – Хуст – за 5 млн. грн. Поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання обійдуться у 90,1 мільйона.

  За рахунок спеціального фонду обласного бюджету 5 491,597 72 тис. грн. спрямовано на оплату робіт з поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування державного значення Т-09-06 Івано-Франківськ – Надвірна.

  Ще 630 тис. грн. на поточний ремонт доріг загального користування виділено за програмою «Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури» за рахунок коштів місцевого бюджету.

  З 1 січня 2018 року місцеві дороги передані у відання обласної державної адміністрації, розпорядником цих коштів є управління капітального будівництва, САД – одержувачем коштів. Протяжність мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення у регіоні – 3117,5 км. Дороги обласного значення складають 942,5 км, районного – 2175 км. Відповідно до рішення Івано-Франківської облради, за рахунок субвенції з держбюджету передбачено фінансування у сумі 278 907,1 тис. грн. на утримання та розвиток автодоріг. З них 200 млн. піде на поточний ремонт автодоріг загального користування місцевого значення, а майже 79 млн. – на експлуатаційне утримання таких доріг.

  Більше у матеріалі “Дорожні реалії”.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!