Дороги в пріоритеті: стало відомо, який бюджет у 2020 році отримає Прикарпаття

Сьогодні, 5 грудня, в Івано-Франківську відбулося громадське обговорення основних показників проєкту обласного бюджету на 2020 рік.

Як стало відомо, обсяг бюджету Прикарпаття на наступний рік становитиме 2 мільярди 989 мільйонів гривень. Це менше на 5.3 мільярда гривень, ніж торік. Це пов’язано з тим, що субсидіями буде займатися безпосередньо Міністерство соціальної політики, і сума цієї субвенції тепер не буде входити в бюджет області.

Схожа ситуація буде в медицині – адже триває медична реформа, і заклади отримуватимуть фінансування безпосередньо від Національної служби здоров’я, а не через бюджет області.

Ірина Мацькевич, директорка департаменту фінансів ОДА, розповіла, що доходи Прикарпаття у 2020 році складуть 1.190 мільярда гривень. Основна частина цієї суми – 852 мільйони – це податок на доходи фізичних осіб. Також 52 мільйони податку на прибуток заплатять підприємства. А ще 60 млн становитиме рентна плата за користування надрами.

“Ріст власних доходів склав 18%, а заробітна плата бюджетників зросте на 11%. Також зростуть і інші видатки – адже зростають і мінімальна зарплата, і прожитковий мінімум”, – пояснила Ірина Мацькевич.

Щодо видатків, то вони в деяких сферах зростуть. Так, на 33% збільшиться фінансування галузі спорту, а на дороги в наступному році виділять 522 мільйони. У 2019-му ця сума становила 350 мільйонів.

Також держава виділить 100 мільйонів на будівництво сучасного біатлонного комплексу в Карпатах.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!