“Друге Різдво без свята – у полоні тато”: у Франківську представили виставку малюнків дітей оборонців Маріуполя

 • На виставці презентували приблизно 40 робіт. Окрім дитячих малюнків, були також скриншоти з листувань рідних з оборонцями Маріуполя.

  В Івано-Франківську 23 грудня на Вічевому майдані організували виставку дитячих малюнків “Друге Різдво без свята — у полоні тато”. Акцію провели на підтримку полонених військових з Маріуполя, передає “Суспільне”.

  Приблизно 50 людей зібралися на акції, щоб нагадати українцям і світові про рідних і близьких, які перебувають в російському полоні.

  Провести таку виставку співорганізаторку події, дружину полоненого оборонця Маріуполя, Наталію Макарову спонукала її 15-річна донька.

  “Ми — з Маріуполя. Коли дитина в такому віці каже, що її життя закінчилося 24 лютого 2022 року, то ти розумієш, що потрібно щось далі робити. І ми створили таку виставку завдяки нашим дітям, дітям військовополонених. І хочемо донести до суспільства, що ми чекаємо на наших рідних, що нам дуже боляче”, — каже Наталія Макарова.

  Серед учасників акції був колишній військовополонений Костянтин Бобрик. Боєць розповідає, що брав участь у боях за Маріуполь. 24 лютого 2022 року 60-річний чоловік добровольцем пішов боронити країну. З 28 лютого до 12 квітня він служив у складі “Азову”. Його останнім місцем служби була “Азовсталь”. Опісля Костянтин провів десять місяців у полоні.

  “Я пішов на фронт з вагою 92 кг. Після Оленівки, коли нас уже розподілили по таборах, то я важив десь 55 кг. Полон — це катування, це — голод, тому що весь час хочеться їсти. Ти живеш в якійсь прострації, у полоні, і навіть, коли я вийшов, то не міг відразу зрозуміти, де я. Це було, як сон. Потрібно нагадувати українцям і всьому світові, що хлопці, які боронили Маріуполь, вони ж не тільки місто боронили, вони боронили нашу державу, нашу неньку Україну”, — розповідає Костянтин Бобрик.

 • Нагадування про біль

  Через дитячі роботи рідні воїнів нагадують українцям та світові про свій біль, каже співорганізаторка акції, наречена полоненого бійця “Азову” Євгенія Сириця.

  “Це — малюнки дітей наших бійців. Вони таким чином намагаються нагадати про те, що кожна дитина має право і хоче бачити поруч близьких та рідних. Наша мирна акція присвячена нагадуванню нашим громадянам, а також світовій спільноті, що бійці наразі перебувають уже другий рік у полоні”, — каже Євгенія Сириця.

  Читайте також: Колишній головнокомандувач НАТО, у святковий різдвяний час звернувся з проханням про збільшення допомоги Україні

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!