ДТЕК рекордно підвищив ціни на електрику для Галичини

 • 20 квітня у Бурштинському енергоострові зафіксували найвищу ціну електроенергії на ринку на добу наперед з початку квітня – 1677,84 грн за МВт*год або 60 євро за МВт*год у період базового навантаження (рівним графіком протягом доби).

  Про це повідомляють «Наші гроші» з посиланням на ДП «Оператор ринку».

  Бурштинський енергоострів охоплює Закарпатську область, більшу частину Івано-Франківської та Львівської областей, і є від’єднаним від Об’єднаної Енергетичної Системи (ОЕС) України та синхронізований із європейською енергетичною системою.

  В ОЕС України, яка містить усі інші області України, ціна склала 1104 грн або 38 євро за МВт*год.

  Попри те, що понеділок 20 квітня в Україні є вихідним днем після Великодня і характеризується низьким попитом/споживанням електроенергії, ціни в Україні є найвищими у Європі. Для порівняння – тиждень тому у понеділок після католицького Великодня у цілому ряді європейських країн були від’ємні ціни на електроенергію.

  Бурштинська ТЕС, яка входить у компанію «ДТЕК Західенерго» Ріната Ахметова, контролює 90% генеруючих потужностей Бурштинського енергоострова. Висока ціна в ньому тримається із 15 квітня, відколи був заблокований імпорт електричної енергії, який створював конкуренцію енергії, виробленій ДТЕКом на території БуОс. Відтак ціна електроенергії у Бурштинському енергоострові тримається на рівні у 2-5 разів вище, аніж у сусідніх європейських країнах.

  У жовтні 2019 року Антимонопольний комітет України розпочав розслідування щодо зловживання монопольним становищем компанії «ДТЕК Західенерго», але досі не прийняв жодного рішення.

  На початку березня Секретаріат Європейського енергетичного співтовариства доєднався до розслідування щодо можливого зловживання компанією ДТЕК своїм монопольним становищем шляхом блокування імпорту електроенергії.

  Нагадаємо, згідно з даними НБУ, за останній тиждень в Україні подешевшали гречка, рис та борошно, але зросли ціни на фрукти. 

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!