Дуда заявив, що блокування польсько-українського кордону насамперед спричинене російською агресією

 • Він підкреслив, що блокування кордону є лише рішенням фермерів, а не рішенням польського уряду.

  Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що блокування польсько-українського кордону спричинене насамперед російською агресією і висловив сподівання, що конфлікт буде вирішений шляхом тристоронніх перемовин, пише “Рубрика”.

  “Це дійсно складна проблема, тому що проблема з українським продовольством існувала від самого початку. Вона почалася через російську агресію проти України. Тому що давайте пам’ятати, що в усьому винна саме російська агресія проти України, а не хтось інший. Якби не було російської агресії проти України, то цієї проблеми не виникло б взагалі. Проблема в тому, що Росія напала на Україну”, — сказав він.

  Дуда наголосив, що поляки мають право на протест, і якщо цей протест законний, то влада його захищатиме. Водночас він підкреслив, що блокування кордону є лише рішенням фермерів, а не рішенням польського уряду.

  Президент Польщі також висловив сподівання, що конфлікт буде вирішено мирним шляхом.

  “У нас були певний час тому протести водіїв, профспілок, також асоціації водіїв вантажівок. І цей протест був зупинений саме в результаті переговорів з владою, в результаті домовленостей, які були досягнуті, можна сказати, в тристоронній формулі Польща – Україна – водії. Сподіваюся, що таким же чином можна буде вирішити і це питання мирним шляхом, шляхом переговорів”, — зазначив він.

  До теми: У Польщі масово протестують фермери і блокують кордон з Україною

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!