Духмяні символи добробуту: Франківчани обирають різдвяних Дідухів

 • Франківці цими днями вибирають нових Дідухів на ринку.

  Дідух (його ще називають: дід, коляда, колядник, сніп, король, дідок) — українська різдвяна прикраса, символ пожертвування найкращого збіжжя у хліборобських культурах. Дідух є символом урожаю, добробуту, багатства, безсмертного предка, зачинателя роду, духовного життя українців, оберега роду.

  Ціни на атрибут Різдвяних свят різні в Івано-Франківську різняться- від 15 гривень за маленьке духмяне кропилко і аж до двох і більше тисяч.

  Середня ціна Дідуха 60-100 гривень. Майстри вражають різноманітністю ідей, дехто навіть забороняє фотографувати свої витвори. Для плетення різдвяного символу Роду використовують різноманітні злаки: пшеницю, жито, ячмінь, овес, льон, просо, сорго, сухоцвіти, маки, гісоп, пижмо, фізаліс та інші запашні трави.

  Вважається, що чим більше всяких складників – тим багатшим має бути рік. Він буває прямостоячий у вигляді одноярусного, кулястого чи багатоярусного снопа, сплетений у вигляді дерева або ж просто у формі сухого букета у вазу.

  “Настане час й колись у нас буде змагання у плетінні Дідухів” – кажуть продавці, – тоді можна буде визначити в кого найліпший”.

  Читайте також: Гуцульське Різдво 

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!