Духовенство Калуша пропонує обмежити забави та скоригувати програми на радіо та телебаченні в час посту

 • Духовенство Калуша звернулося до влади міста та до всіх християн Калуша з нагоди Сиропусної або Прощеної Неділі, з якої розпочинається Великий піст.

  У зверненні йдеться, що Великий піст повчає нас вживати менше слів, їжі та напоїв у цей час та бути пильнішими, інформують “Вікна”.

  Духовенство Калуша пропонує обмежити в період Великого посту, а найстрогіше впродовж першого та останнього тижня, всі масові розважальні заходи: дискотеки, проведення розважальних конкурсів та концертів, а також відповідним чином скоригувати програми місцевого телевізійного каналу і місцевих радіостанцій.

  Також у зверненні йдеться, що відділення Церкви від держави не означає її відокремлення від українського суспільства:

  “Сьогодні перед нами стоїть важливе завдання побудови нової країни на засадах добра і справедливості, територіальної цілісності та консолідації суспільства. Реалізуючи це завдання, державна влада має усвідомлювати свою відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішніми та прийдешніми поколіннями. Відділення Церкви від держави не означає Її відокремлення від українського суспільства. Українська Церква вкотре наголошує, що готова до конструктивної взаємодії з державною владою в різних сферах суспільного життя. Це, зокрема, справи милосердя та благодійності, турбота про збереження моральності суспільства, патріотична освіта та виховання, збереження історичної та культурної спадщини, підтримка інституту сім’ї, материнства й дитинства тощо.

  Якщо ми прагнемо жити по-Божому, маємо вчитися поваги до справедливих законів, на яких базується кожне цивілізоване суспільство. Тому ми пропонуємо відверто промовити і словами і вчинками, що ми є християнським суспільством і в суспільному нашому житті ми хочемо і трудитись, і жити, як правдиві християни”, – йдеться у зверненні. 

  Звернення підписали: декан Калуський ПЦУ митрофорний протоієрей о. Григорій Мороз; митрофорний протоієрей УГКЦ о. Михаїл Бігун;  декан Галицький РКЦ ксьондз-пробощ о. Роман Стадник; настоятель Храму ПЦУ Різдва Богородиці о. Федір Мороз; настоятель Храму УГКЦ Св. Архистратига Божого Михаїла о. Іван Бігун; адміністратор Храму УГКЦ Свв. Кирила і Методія о. Степан Скібіцький; медичний капелан УГКЦ, адміністратор Храму Св. Пантелеймона о. Василь Бігун; адміністратор Храму УГКЦ Святого Духа о. Ігор Пришляк.

  До теми: на Прикарпатті церква встановила перший хрест тверезості

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!