Два господарства майже над прірвою: село на Косівщині потерпає від негоди (ФОТО/ВІДЕО)

У селі Брустурів, що на Косівщині, велика вода забрала кілька мостів. На присілках залишилися в ізоляції до сотні будинків.

Село потерпає від підтоплень уже майже тиждень. Але найбільшої руйнації зазнало саме сьогодні: розлилася річка Брустурка.

“Вода центральною дорогою тече так наче це її природне русло, — каже староста Іван Гасюк. — Ми зараз просто безсилі”.

Наразі до присілків Вишній, Луг, Середній, Брусний та Підбрусний немає ні автомобільного, ні пішохідного сполучення. По всьому селу розмиті дороги та поруйновані мости. Відбуваються зсуви ґрунту.

“Два господарства уже майже над прірвою”, — уточнює староста.

Загрози життю людей у селі наразі немає. Але нестабільні погодні умови не дають впевненості у завтрашньому дні. Мешканці намагаються самотужки рятувати своє майно.

“В ізоляції зараз опинилося понад 90 будинків на кількох присілках. І навіть, коли спаде вода, заїзду до них не буде”, — наголошує староста. На відновлення доріг, мостів й укріплення берегів знадобляться чималі кошти.

За інформацією Івано-Франківської ОДА, унаслідок стихії у Верховинському районі сьогодні є відрізаними 19 сіл, загинуло дві особи та одна людина вважається безвісти зниклою. Тим часом у регіоні і далі прогнозують сильні опади та подальше значне підняття  рівнів води в річках. Пік стихії очікується завтра.

До теми: У Шешорах на Прикарпатті поплив магазин

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!