«Два стволи»

Режисер: Бальтасар Кормаукюр

Двоє бандитів, Боб (Дензел Вашингтон) та Стіг (Марк Волберг), вирішують пограбувати банк, який належить мексиканському наркокартелю. Однак під час операції герої планують підставити один одного, оскільки обоє працюють під прикриттям і жоден не здогадується про реальну місію іншого. У ході здійснення пограбування виявляється, що грошей у банку значно більше, ніж повинно бути, а отже, і належать вони комусь значно впливовішому. За двома героями починається справжнє полювання.

Я не є фанатом цього жанру і такого кіно, але одразу ж скажу, фільм мені сподобався. Здавалося б, невідомий режисер, не найоригінальніший сюжет, невисокий рейтинг, проте, на мою думку, фільм вийшов класний. Багато гумору і комічних ситуацій, круті діалоги, ну і, звичайно ж, двоє дуже харизматичних героїв підняли в моїх очах цей фільм на новий рівень.

Всі ми знаємо, як дворазовому володареві премії «Оскар» Дензелу Вашингтону даються його драматичні ролі, як він вміє відчути і передати свого героя, тому дуже цікаво було подивитися на нього у комедійному бойовику. Він, на мою думку, з цим завданням впорався на всі сто. Його герой досить радикально змінює свою модель поведінки тоді, коли він нібито бандит, і тоді, коли він не під прикриттям. В колі мафії Боб завжди іронічний, багато жартує і поводиться розкуто, проте коли він розмовляє зі своїми співробітниками, то завжди серйозний, і одразу ж помітно, яка на ньому лежить відповідальність і як він ставиться до свого завдання.

Марк Волберг – неоднозначний актор. Він зіграв у багатьох непоганих фільмах, але більшість із них все ж не дуже мені сподобались. Деякі ролі просто не створені для нього (наприклад, роль винахідника у «Трансформерах 4»), а деякі просто жахливі через сценарій, і тут Марк нічого не міг би зробити (як це було у «Макс Пейні»). Але в той же час тупуваті персонажі з горою м’язів даються Волбергу просто чудово, одразу ж видно, з якою самоіронією він їх грає, і вони дійсно оживають у його виконанні. Роль Стіга у «Двох стволах» – це саме його роль, а у парі з таким титаном кінематографа, як Дензел Вашингтон, Марк тримається досить пристойно і навіть не губиться на задньому плані, а його персонаж стає не тільки «підкидувачем» реплік для Дензела, а самостійною, дуже харизматичною особистістю.
Щодо інших акторів, варто відзначити голову наркокартелю Папі Греко (Едвард Джеймс Олмос) та загадкового детектива Ерла (Білл Пекстон) – обоє відіграли прекрасно, саме такі й мають бути антагоністи у комедійному бойовику, молодці! А ось «напарниця» Боба – Деб (Пола Петтон) та керівник Стіга – Квінс (Джеймс Марсден) – розчарували. Їхні персонажі виявилися якимись нечіткими, а актори їх зіграли сіро і без іскорки (хоча ми пам’ятаємо Джеймса в його ролі Ніла Олівера у шедевральній «Трасі 60»). Знято все доволі динамічно та на високому рівні. Екшену багато, навіть незважаючи на те, що фільм знятий за 61 млн. доларів (це вам не «Марвел»), тому це кіно не дозволить вам засумувати. Підсумовуючи все сказане вище, можна зробити висновок, що фільм виявився досить пристойний, комічний та динамічний, прихильникам «Bad Boys» дивитися обов’язково, а всім іншим раджу переглянути його просто щоб розслабитись та отримати задоволення.
 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!