Дві давні традиції Прикарпаття поповнили перелік нематеріальної культурної спадщини України

 • Йдеться про культуру традиційної гуцульської сирної пластики та ритуальний чоловічий танець “Сербен”.

  Столицею сирних коників вважають село Брустури на Косівщині, де жодне дійство не відбувається без виготовлення цих незвичайних виробів з сиру. Побутує ця традиція також в косівських селах Космач, Прокурава, Шепіт, Річка, Снідавка та в Криворівні, Чорному Потоку, Краснику на Верховинщині.

  Традицію виконання ритуального чоловічого танцю “Сербен” зберегли у селі Чортовець Городенківської міської ради. Про це йдеться на сторінці голови Івано-Франківської ОДА Світлани Онищук.

  Це – обрядовий танець, який виконують лише чоловіки на Великдень біля церкви. А на Провідну неділю, взявшись за руки, танцем обходять ціле село. Розповсюджена традиція також у місцях компактного проживання уродженців села Чортовець за кордоном – в передмісті Праги (Чехія), Парижа (Франція), в Португалії та Польщі.

  “Нематеріальна культурна спадщина є однією з найважливіших складових національної ідентичності українського народу. Вона живе в піснях, умілих руках та душах наших талановитих людей. Йдеться передусім про давні традиції, які передаються з діда-прадіда і притаманні певній території. Прикарпаття – надзвичайно багате на нематеріальну культурну спадщину, яку маємо шанувати, берегти та популяризувати. Адже наша культура – це те, що вирізняє нас з-поміж інших”, – йдеться в дописі.

  Читайте також: Україна приєдналась до глобальної співпраці з безпечного розвитку штучного інтелекту

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!