Дволика Перкалаба: Блогер розповів про село на Верховинщині, через яке назвали франківський гурт

У своєму особистому блозі на телеграм-каналі блогер під колоритним іменем Карпатський волоцюга розповів про селоПеркалаба.

Я розповім вам про віддалений куточок Гуцульщини, про людей, які там живуть та про музикантів, які тим життям надихаються», – тут і далі текст автора:

Це, напевно, найвіддаленіший населений пункт в Україні. Вперше в цю місцину я потрапив у далекому 2009 році. Я вже описував цей похід раніше на каналі. Мене вразило те, наскільки далеко можуть жити люди, адже я вже 2 день йшов по Карпатам, залишивши цивілізацію позаду.

Звідси бере початок річка Білий Черемош, над селом нависає скеля Чорний Діл, а вулиці практично порожні. Нині в селі проживає не більше 40 людей. Якось на одному з телевізійних каналів навіть вийшов сюжет про Перкалабу. І в ньому, як завжди, розказали повну маячню. І я розумію чому. Ніхто не буде розповідати про те, що основним джерелом доходу жителів села є контрабанда та браконьєрство. В новинах жителів села представили як повних дикунів, що вміють тільки пити горілку та працювати за 300 грн/місяць на лісоповалі. Повірте, ті хто там живуть, знають чому там живуть і свідомо зголошуються на дискомфорт та відірваність від цивілізації, отримуючи взамін непогані прибутки. Люди тут і справді нетипові, вони нічого не вирощують, адже морози відпускають пізно на весні, а вишні можуть цвісти в червні.

Цікаве це село й тим, що в Україні існує музичний гурт під назвою “Familia Perkalaba”. Продюсер групи – Олег Гнатів. Позиціонують хлопці свою музику як гуцульський рок. Тексти пісень виключно про гори та про гуцульський побут.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!