Двоє людей написали Радіодиктант без жодної помилки

 • Українське радіо оприлюднило результати Радіодиктанту національної єдності 2023, який відбувся 27 жовтня.

  Усього дві людини не допустили жодної помилки при написанні радіодиктанту – Галина Шура, вчителька української мови та літератури з Волинської області, та Христина Гоянюк, львів’янка, постійна учасниця Радіодиктанту.

  П’ятеро людей написали радіодиктант з однією помилкою. Вони також отримають подарунки, повідомляє “Суспільне”.

  Цьогоріч Українське радіо отримало близько 20 тисяч листів із диктантами. Три тисячі – це паперові листи. Однак фактична кількість учасників більша, адже не всі надсилали свої диктанти на перевірку. Листи надійшли з 39 країн.

  “Цікаво, що цього року був один лист із Москви – він не став переможним. Географія листів цього року, як завжди, світова: звісно, найбільше листів з України, є багато з Європи, а також зі всіх континентів та десятків держав”, – зазначила координаторка Радіодиктанту національної єдності Юлія Шелудько.

  Найстарша учасниця – 90-річна незряча жінка, з диктантом їй допомагала сусідка, яка допомагає з господарством.

  Олена Масалітіна – голова комісії з перевірки радіодиктанту. Загалом до комісії належало сім експертів, їхні імена не розголошують. Комісія почала перевіряти роботи з дня оприлюднення тексту диктанту і до 4 грудня включно.

 • Найпоширенішою помилкою стало вживання коми замість двокрапки на межі частин безсполучникового речення.

  Нагадаємо, Радіодиктант національної єдності започаткувала команда Українського Радіо у 2000 році. Головна мета – об’єднати всіх українців як в Україні, так і за її межами, а не перевірити знання. Цьогоріч його проводили 23-й рік поспіль. Але вперше 27 жовтня – оскільки змінилася дата відзначення Дня української писемності та мови.

  До теми: Букетик для настрою: квітковий магазин організував зворушливу акцію

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!