Диво-хатинка зі снігу

 • Роман Легун із Креховичів зліпив снігову хатину висотою майже 4 метри.

  “Що то за зима без снігу?” – можна було почути ще недавно в громадському транспорті чи в магазині. Люди бідкалися, що тепла погода взимку негативно впливає на їхнє здоров’я та самопочуття. Бо, як кажуть, усьому свій час. Синоптики пояснювали, що над Україною тримався антициклон, він не пропускав опади, зокрема і сніг.

  У попередні роки зими також були доволі теплими. Безсніжна погода лякала й фермерів: озима пшениця була невкрита. А це спричинило хвороби кореневої системи, ще більше шкоди від гризунів. Нарікали й агрономи, що дефіцит снігу на урожай вплине негативно.

  Та, мабуть, найбільше за снігом сумували дітлахи, бо ні на санчатах, ні на ковзанах не покататися, сніговика не зліпити та навіть у сніжки не погратися. І тут… засніжило, замело.  Україну буквально накрило снігом, ще й морози сягнули подекуди -25. Комунальники не встигали прочищати території, водії нарікали на непроїзні дороги, і лише одиниці з нас справді раділи такій великій кількості пухнастого снігу.

  Життєлюб Роман Легун із села Креховичі, що входить у Брошнів-Осадську ОТГ, також з радістю скористався великою кількістю снігу, що випав на його подвір’я. 46-річний чоловік шість днів працював – будував хатинку зі снігу. Результат: загальна довжина хатинки склала аж 5 метрів, висота – майже 4 м та ширина – 3,5 м. До цієї справи також долучилися дружина Світлана і донечки, 12-річна Анночка та 10-річна Марічка.

  “Я дорослий, який вперто хоче залишитись дитиною, – розповідає із посмішкою пан Роман. – Цю хатинку-скульптуру назвали «Мудрість». Коли завершили свій шедевр зі снігу, то з дружиною одноголосною вигукнули, що занадто вже та морда виглядає мудра. А якщо без жартів, то всередині хатинки є кріселка та диванчик, також зроблені зі снігу”.

  Чоловік розповів, що це третя спроба побудови хатинки зі снігу. Дві попередні виявилися невдалими. Але Роман із сім’єю вперто і цілеспрямовано йшли до мети. 19 лютого у нього був день народження. Але і в той день чоловік працював, не покладаючи рук. Бо, як зізнався, переживав, що потепліє і хатинка почне танути. Шість днів праці дали результат. До обійстя Легунів почали приходити сусідські дітлахи. Ба більше, з Брошнів-Осади та Калуша приїздили групи дітей, щоб зробити фотознимку біля казкової снігової хатинки зі снігу. Як кажуть, інтернет зробив свою справу. Про чоловіка почали говорити і писати не лише на Рожнятівщині, а й за її межами.

  Романа Легуна на Рожнятівщині знають як майстра, який вдало декорує і виконує роботи з природного каменю, глини та піску. Також чоловік працює з деревом та гіпсом. У розмові Роман зізнався, що наступного року спробує зліпити зі снігу ще щось більш геніальне. Що саме, поки що роздумує. “Лише, – каже чоловік, – аби зима була сніжною і морозною”.

  Мар’яна ЛОКАТИР

   

   

   

   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!