Ефективніше, ніж перекривати дороги: прикарпатцям розкажуть, як захистити довкілля

 • На Прикарпатті стартував проєкт «Сприяння екологічним реформам в Івано-Франківській області».

  У його межах для мешканців територіальних громад проведуть масштабну просвітницьку кампанію щодо особливостей застосування Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

  Впродовж весни та літа досвідчені тренери та екологи проведуть семінари у 20 територіальних громадах області. Розповідатимуть про дієві інструменти, доступні кожному, щоб захистити навколишнє середовище. Серед них, зокрема, Закон України «Про оцінку впливу на довкілля». Він набув чинності ще 18 грудня 2017 року і відкрив для громадських активістів широкі можливості контролю за тим, яка господарська діяльність буде вестися на території їхнього села чи міста. Це реальний інструмент, який дозволяє громаді вносити свої зауваження щодо того чи іншого виробництва або будівництва. І лише після того, як всі ризики будуть враховані та мінімізовані, замовник зможе отримати дозвіл на виконання робіт.

  «Закон діє вже три роки, проте можливостями, які він відкрив, користуються одиниці. Зазвичай, коли мешканці громад мають зауваження до інвесторів, вони вдаються до старих методів, щоб привернути увагу до своєї проблеми – перекривають дороги, – каже голова громадської організації «Громадська ініціатива Галичини» Леся Качурова. – Проте значно ефективніше діяти в правовому полі та вносити пропозиції та зауваження ще до того, як буде надано дозвіл на виконання господарської діяльності, наприклад, на будівництво заводу, розробку кар’єру чи зведення цілих житлових кварталів». 

  Проєкт «Сприяння екологічним реформам в Івано-Франківській області» втілює ГО «Громадська ініціатива Галичини» за підтримки TheEuropeanEndowmentforDemocracy.

 • До теми:  Приватний підприємець із Верховини облаштує оглядовий майданчик на Вовчинецьких горах

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!