Екологи Івано-Франківщини закликають не купляти підсніжники

 • Державні інспектори з  охорони навколишнього природного середовища обстежують місця зростання першоцвітів, перш за все, території об’єктів природно-заповідного фонду, працюють на шляхах перевезення та в пунктах пропуску через державний кордон.

  підсніжники

  Як повідомляє Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області попереджає про відповідальність за знищення та продаж червонокнижних рослин, а також закликає  громадян не купувати підсніжники.

  Екологи нагадують про відповідальність за порушення законодавства у сфері охорони, використання та відтворення рідкісних і червонокнижних видів рослинного світу, передбачену статтею 88-1 та статтею 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка тягне за собою накладання штрафу на громадян до 510 грн з конфіскацією незаконно добутого.

  Постанова КМУ від 07.11.2012р. №1030 визначає компенсацію за шкоду, заподіяну внаслідок добування, знищення або пошкодження червонокнижних рослин, а також знищення чи погіршення середовища їх зростання, – від 49 грн за кожну трав’янисту рослину.

  Нагадаємо, що голова Івано-Франківської ОДА запевнив, що міні-ГЕС без погодження з жителями не будуватимуть.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!