Ексголова Івано-Франківської ОДА став прем’єр-міністром України

 • Сьогодні, 4 березня, у Верховній Раді України відбулося позачергове засідання. 

  Депутати розглядають питання відставки Олексія Гончарука з посади прем’єр-міністра України, а також зміну уряду.

  На початку засідання виступив президент України Володимир Зеленський.

  Шановні народні обранці й українці, ми зібралися щодо діяльності Кабінету Міністрів України. Цей уряд звісно має і свої здобутки, але того, що він зараз зробив українцям замало. Наприклад, поки контрабанда повністю не зникла, а це треба змінити. Митниця повинна збирати кошти у державну казну. Наступне питання – газ. Ми знизили ціну на газ на 35%, але люди заплуталася через хаос із платіжками у січні та лютому“, – сказав Володимир Зеленський.

  Також, президент згадав про ситуацію із шахтарями. Сказав, що цього тижня їм виплатять усі заборгованості по зарплаті. 

  Мені не соромно за уряд. Він зробив більше ніж усі минулі уряди, але це скоріше мінус попереднім Кабмінам, а не плюс нашому уряду. Зараз подана заява Олексія Гончарука про подання його у відставку. Прошу депутатів прийняти рішення“, – зазначив Зеленський.

  На засіданняі виступив також Олексій Гончарук. Зазначив, що шість місяців це малий строк для того, щоб робити висновки.

  У цьому уряді не крали, ми боролися з корупцією з першого і до останнього дня. Ми змінили менеджмент у десятках компаній, всюди боролися із корупцією, перекрили багато тіньових схем. Ми не відступили“, – каже Гончарук.

  За відставку Олексія Гончарука проголосували  353 народні депутати.

  Після перерви Верховна Рада України призначила колишнього голову Івано-Франківської ОДА Дениса Шмигаля прем’єр-міністром України.

  За це питання проголосувало 291 народний депутат.

  Більшість мого оточення слухали й питали чи мені це потрібно, адже зараз ця посада велика відповідальність – доля українців у руках уряду. Я зараз тут, щоб розв’язувати такі питання, як економічне падіння, ризики кризи, соціальний захист населення, комунальні платежі та інше. Є виклики за які треба братися негайно, потрібно переглянути бюджет на 2020 рік. Я сподіваюся на плідну співпрацю“, – каже новий прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

  Нагадаємо, що Денис Шмигаль – колишній голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

  На початку лютого Верховна Рада України призначила Шмигаля міністром розвитку громад і територій. 

  Як повідомляв “Галицький кореспондент”, Денис Шмигаль – корінний львів’янин, 43 роки. З відзнакою закінчив Львівську політехніку у 1997 році, а через 5 років вже став кандидатом економічних наук, захистивши дисертацію з регіональної економіки та розміщення продуктивних сил. Все життя працював на виробничих підприємствах Львівщини, очолював інвестиційні компанії, обіймав керівні посади. З 2009 року працював в обласній державній адміністрації на посаді керівника департаменту економіки, інвестицій, промисловості та торгівлі. Був одним з розробників стратегії розвитку Львівщини. 

  Після Майдану став заступником Державної фіскальної служби у Львівській області. На посаду прийшов через відкритий конкурс. Активно викорінював хабарництво, оголосивши акцію «Хабарників до в’язниці». З приходом на посаду пана Насірова звільнився.

  Кандидат економічних наук Денис Шмигаль закінчив аспірантуру Інституту регіональних досліджень НАН України. Успішно захистив дисертацію. Вільно володіє англійською та польською мовами.

  Додатково вчився за кордоном – у Бельгії, Канаді, Грузії, Фінляндії. А у Німеччині – в Рейнсько-Вестфальському технічному університеті за програмою підготовки менеджерів Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!