Експерти порадили ОТГ на початку роботи не «роздувати» штат

 • Сьогодні, 25 жовтня, в Івано-Франківську відбувається нарада з питань функціонування новоутворених об’єднаних територіальних громад.

  Нагадаємо, 18 грудня цьогоріч у семи громадах Прикарпаття пройдуть вибори.

  Представники ОДА обговорили з представниками громад питання проведення виборів у ОТГ, початок роботи громад, формування бюджетів об’єднаних територіальних громад, формування виконавчих органів тощо.

  Як стало відомо, у шести громадах буде по 26 виборчих округів, натомість в сьомій громаді буде 22 виборчі округи.

  До 28 жовтня обласна виборча комісія має визначитись з кількістю округів, що комісія вже і зробила.

  У свою чергу районні виборчі комісії до 5 листопада створять сільські, селищні і міські виборчі комісії. А вже до 2 грудня мають бути створені дільниці. Після цього почнеться активна фаза виборчого процесу.

   Оприлюднюватимуть результати виборів мають не пізніше ніж на 5-ий день після встановлення результатів виборів.

  Вибори відбуваються в одномандатних округах, а відтак кандидати можуть висуватись тільки політичними партіями або шляхом самовисування, а не за списками.

  Конкретних нормативно-правових актів, які вказали б на порядок формування виконавчих органів немає, кажуть експерти. Натомість у виконавчих органах можуть створюватись управління, відділи і сектори. Експерти Офісу реформ радять представникам об’єднаних територіальних громад на початку роботи громади не «роздувати» штат.

  Нагадаємо, у семи об’єднаних громадах на Прикарпатті незабаром пройдуть вибори.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!