Елітні авто, акції та вбиральні: що декларують прикарпатські мери

 • 1 червня в Україні завершилася кампанія декларування чиновниками своїх доходів, тож усі посадовці подали звіти про своє майно. Серед них – мери міст Івано-Франківщини. Як виявилося, у їхніх деклараціях – чимало цікавого.

  Дехто з декларантів «забував» вказувати вартість майна, яким володіє, хтось записує все на дружину чи інших родичів, хтось не декларував практично нічого, а хтось – абсолютно все, включаючи вбиральні та огорожі.

  Руслан Марцінків – все чисто

  Декларація міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа – традиційно одна з найбільш прозорих і «мінімалістичних».

  Мер, який живе разом із дружиною Оксаною, сином Святославом та дочкою Соломією, задекларував квартиру площею 102 квадратних метри. Земельних ділянок у них немає, як і цінного рухомого майна, окрім транспортних засобів.

  У родині мера є один автомобіль – легковик Skoda Octavia, 2016 року випуску. У 2016 році Руслан Марцінків сам розповів, що вони продали старенький Daewoo Lanos та взяли трирічний кредит на нову «Шкоду», адже люблять подорожувати. Ціна автомобіля у декларації – 468 тисяч гривень, що приблизно відповідає ринковій вартості.

  Заробив Руслан Марцінків за 2019 рік 515 тисяч гривень, а його дружина – лише 4 713 гривень. Також вона отримала одноразову допомогу при народженні дитини на суму в 18 920 гривень. На банківських рахунках родини мера – 7 тисяч доларів США та 228 тисяч гривень.

  Ігор Матвійчук – орендує все

  Міський голова Калуша Ігор Матвійчук членами своєї родини вказав матір, доньку та сина. Згідно з даними його декларації, мер проживає в орендованій квартирі у Калуші площею 16,98 квадратних метрів. А ще у спільній власності Ігоря Матвійчука та його матері є квартира у Львові, площею 44,7 квадратних метри.

  Земельних ділянок у нього, як свідчить декларація, немає. Є лише автомобіль Peugeot 407, 2006 року випуску – але й машину Матвійчук бере в оренду протягом шести років у громадянки України Наталії Габльовської. Вартість такої оренди у декларації чомусь не вказана.

  Заробив мер Калуша за минулий рік 645 тисяч гривень. Ще 33 тисячі гривень пенсії отримала його мати, а 52 тисячі гривень – дочка, яка займається підприємництвом. На рахунках Матвійчука – 17 тисяч гривень, 6 800 доларів США та 3 150 євро.

  Ігор Слюзар – співвласник СТО

  Міський голова Коломиї Ігор Слюзар вказав у декларації серед родичів дружину, сина та двох дочок. Мер проживає у будинку в Коломиї площею 424 квадратних метри, а також має земельну ділянку площею 1000 квадратних метрів. Нерухомість зареєстрована на самого Слюзара.

  Він також володіє двома старенькими вантажними автомобілями – «Мерседес 210», 1982 року випуску, та «Москвич Іж2715», 1987 року випуску. Їх вартість не вказана. А на дружину мера зареєстровано позашляховик Volkswagen Touareg, 2012 року, вартість якого в декларації – 400 тисяч гривень. Згідно з даними на сайтах продажу автомобілів, таке авто коштує дещо дорожче – 500-600 тисяч.

  Ігор Слюзар володіє 33,3% акцій ТзОВ «Спафіс», що у грошовому еквіваленті становить 1,1 мільйона гривень. Це – СТО, яка розташована в Коломиї. Права на управління цими акціями він нікому не передав. За рік Слюзар заробив 388 тисяч гривень, а його дружина, яка займається бізнесом, – 877 тисяч. У родини є 13 банківських рахунків у різних установах, але в декларації з незрозумілих причин не вказано суми на цих рахунках.

  Володимир Гаразд – все на дружині

  Міський голова Долини Володимир Гаразд, згідно з декларацією, не має жодної нерухомості – все зареєстровано на його дружину.

  Зокрема, Марія Гаразд володіє офісом у Долині площею 243 квадратних метри, квартирою у Львові площею 56 “квадратів” і земельною ділянкою в приміському селі Мала Тур’я площею 1 235 квадратних метрів. У цьому ж селі розташований будинок площею 281 квадратний метр, який родина мера «взяла в користування» у громадянина України Миколи Бежнара.

  Єдине, чим володіє мер Долини, – легковиком Chevrolet Tacuma, 2008 року, вартістю 103 тисячі гривень. Це приблизно відповідає реальній ціні автомобіля. А от на дружину зареєстровано автомобіль Nissan Leaf, 2016 року, вартість якого в декларації – 102 тисячі гривень. Згідно з даними у відкритих джерелах, таке авто коштує в кілька разів дорожче – 300-400 тисяч.

  Володимир Гаразд володіє фірмою «Люкс» зі статутним фондом 208 тисяч гривень, права керування якою він передав на час перебування на посаді. За свою роботу головою міста за рік Гаразд заробив 399 тисяч гривень, а річний заробіток його дружини – аж 843 тисячі. На рахунках родини – 189 тисяч гривень та 33 тисячі доларів.

  Сергій Насалик – орендує елітне авто у самого себе

  Міський голова Рогатина Сергій Насалик прийшов на цю посаду з бізнесу. Як відомо, він є братом відомого політика Ігоря Насалика, який тричі був мером Калуша, стільки ж разів обирався нардепом та працював міністром енергетики.

  Живе Сергій Насалик із дружиною та трьома дочками у будинку площею 313 квадратних метрів. Родина має чотири земельні ділянки площею 6 000 квадратів та один гараж. Також мер задекларував елітний годинник ZENITH Defy Classic вартістю 116 тисяч гривень.

  Їздить він на позашляховику Audi Q7, 2017 року випуску. Таке авто коштує від 1,5 до 2 мільйонів гривень. Втім Сергій Насалик, згідно з декларацією, орендує це авто у фірми «Галпласт» за 12 тисяч гривень на рік. Крім відверто заниженої ціни оренди, тут є ще один нюанс. 100% компанії «Галпласт», статутний каптал якої – 4,5 мільйона гривень, належать самому Сергію Насалику та його дружині. Фірма займається виробництвом пластикової тари та мінеральної води «Рогатинська».

  За останній рік Насалик заробив 275 тисяч гривень, його дружина – 89 тисяч. На їхніх рахунках – 265 тисяч гривень.

  Роксолана Джура – квартира за 31 тисячу

  Міська голова Бурштина Роксолана Джура проживає із чоловіком та дочкою. У них є нерухомість в Бурштині і Галичі. Мер Бурштина володіє, зокрема, квартирою площею 67,8 квадратних метрів, вартість якої чомусь вказано в розмірі всього 31 тисяча гривень. Схоже житло в Бурштині коштує значно дорожче. Разом у родини є 1 050 квадратних метрів землі, гараж і недобудований дачний будинок.

   У чоловіка мера Олега Терлецького є автомобіль ВАЗ 21074, 2003 року випуску. Ціна автомобіля у декларації не вказана – втім таке авто не назвеш дорогим чи елітним.

  За рік Роксолана Джура заробила на посаді 280 тисяч гривень та ще 30 тисяч заробила викладанням у Бурштинському енергетичному коледжі. Її чоловік – 235 тисяч. На рахунках родини – 128 тисяч гривень.

  Богдан Мельник – пенсіонер із підозріло дешевим авто

  Міський голова Болехова Богдан Мельник разом із дружиною Ольгою володіють двома будинками загальною площею 173 квадратних метри, а також мають чимало землі – 5 414 квадратних метрів.

  На нього зареєстровано також автівку – легковик Toyota Corolla, 1987 року випуску. Її вартість, яка вказана в декларації, – 3 700 гривень. Це схоже на якусь помилку: навіть таке старе авто не може коштувати 150 доларів.

  За рік Богдан Мельник заробив 486 тисяч гривень, його дружина, яка працює в управлінні освіти Болехівської міськради, – 189 тисяч. А ще Мельник у 2019 році отримав пенсію в розмірі 98 тисяч гривень, тобто по 12 тисяч на місяць. Інформації щодо банківських рахунків родини мера Болехова у декларації немає.

  Роман Круховський – 36 квадратів на чотирьох

  Голова Тлумацької міської ОТГ Роман Круховський разом із дружиною Іриною та двома синами проживають у квартирі площею 36 квадратних метрів.

  За даними декларації, квартира у Тлумачі – в спільній власності мера і дружини. Крім цього, на мера зареєстровано земельну ділянку площею 1 000 квадратів та недобудований будинок на 150 квадратних метрів. А ще в користуванні міського голови є легковий автомобіль Renault Megane, 2008 року випуску. Умови цього «користування» не вказані.

  Заробив Круховський за минулий рік 258 тисяч гривень, ще 25 тисяч – отримав як викладач у коледжі фізичного виховання. Його дружина, працівниця Тлумацької ЦРЛ, заробила 84 тисячі гривень. Інформації щодо банківських рахунків родини мера Тлумача у декларації немає.

  Степан Сворак – декларує вбиральні та огорожу

  Міський голова Тисмениці Степан Сворак разом із дружиною має чимало нерухомості. У декларації мера – два будинки загальною площею 180 “квадратів”, чотири земельні ділянки (разом – 4 500 квадратних метрів), гараж, сарай, погріб, стайня, стодола, літня кухня, дві вбиральні та огорожа. Ще одна літня кухня перебуває в процесі спорудження. Все це знаходиться у Маняві та в Тисмениці.

 • Ще у декларації Сворака є легковий автомобіль Ford Mondeo, 2003 року випуску. Вартість автівки – 166 тисяч гривень – приблизно відповідає ринковій. Записане авто на дружину мера.

  За рік він заробив 505 тисяч гривень, а ще 195 тисяч – отримав у вигляді пенсії, тобто місячна пенсія Степана Сворака становить 16 300 гривень. Також він отримав 38 800 гривень як професор ПНУ ім. Стефаника. Доходи дружини не вказано.

  Ростислав Заремба – гектар землі і матеріальна допомога

  Селищний голова Богородчан Ростислав Заремба у декларації зазначив серед родичів дружину та двох дочок.

  У родини – досить багато землі. Загальна площа ділянок становить понад 10 тисяч квадратних метрів. Найбільша ділянка, площею 7 780 «квадратів», записана на дочку Соломію. Крім того, є будинок у селі Саджава площею 48,4 квадратних метрів та квартира в Богородчанах, площа якої аналогічна. Ще два будинки в Богородчанах родина Заремби наразі зводить.

  Ростислав Заремба у своїй декларації також вказав легковий автомобіль Skoda Octavia Tour, 2004 року випуску, вартістю 64 тисячі гривень. Згідно з даними з відкритих джерел, таке авто коштує, як мінімум, удвічі дорожче – 130-160 тисяч гривень.

  За рік на посаді мера він заробив 284 тисячі гривень, ще 24 тисячі до сімейного бюджету додала пенсія дружини. Крім цього, Ростислав Заремба отримав 500 гривень матеріальної допомоги від Богородчанської районної ради. Для чого йому були потрібні ці 500 гривень – наразі невідомо.

  Юрій Плосконос – п’ять автомобілів і квартира в Іспанії

  Міський голова Косова Юрій Плосконос задекларував значну кількість нерухомості, яка зареєстрована на нього та на його дружину.

  У Косові та в прилеглих селах родина мера володіє магазином, кафе, складом, дачним будинком, двома квартирами площею 22 та 27 квадратних метрів, а також будинком на 214 “квадратів”. Ще у декларації вказано вісім земельних ділянок загальною площею 7 500 квадратних метрів. У дружини косівського мера є квартира в Іспанії на 82 “квадрати”.

  Юрій Плосконос володіє чотирма автомобілями, серед яких вантажний «ГАЗ 5312СПГ», 1992 року випуску, легковики «Фіат Добло», 2002 року, та «ВАЗ 2109», 1995 року, а також всюдихідний «УАЗ 3151», 1987 року. Дружина мера їздить на «Субару Форестер», 2006 року випуску. Вартості жодного з цих авто в декларації чомусь не вказано.

  За рік Плосконос заробив 223 тисячі гривень, а його дружина отримала прибуток від бізнесу на суму 983 тисячі гривень. Ще 50 тисяч заробив син мера, також підприємець. На рахунках родини – 24 500 євро та 5 500 доларів США.

  Орест Трачик – пенсіонер, як і дружина

  Міський голова Галича Орест Трачик не вказав у декларації нічого підозрілого. Він проживає разом із дружиною, обоє є пенсіонерами.

  Родина вказала, що володіє квартирою у Галичі площею 60 квадратних метрів, трьома земельними ділянками загальною площею 1 200 “квадратів” та одним гаражем. Двома з трьох ділянок землі мер лише користується, їхнім власником є Галицька міська рада.

  Орест Трачик у своїй декларації також вказав легковий автомобіль Chevrolet Lacetti, 2008 року випуску, вартість якого – 147 тисяч гривень. Згідно з даними з відкритих джерел, такою є його ціна  на ринку.

  Заробив мер Галича за рік 526 тисяч гривень, дружина – 113 тисяч. А ще вони обоє отримували пенсію: 80 тисяч виплатили Оресту Трачику, а 28 тисяч – його дружині Галині.

  Василь Онутчак – все на дружині, автомобіля нема

  Міський голова Яремче Василь Онутчак вказав у декларації чимало нерухомості, але йому особисто майже нічого не належить. Він проживає разом із дружиною, обоє є пенсіонерами.

  Згідно з декларацією, дружина Онутчака Оксана володіє трьома земельними ділянками в Микуличині загальною площею майже 10 тисяч квадратних метрів. Ще у неї є два будинки – 227 та 116 квадратних метрів відповідно. І лише один крихітний будинок площею 27 “квадратів” вказано як спільну власність подружжя. Всі будинки – також у Микуличині.

  Автомобіля у родині, згідно з декларацією, немає. Їздить на роботу мер Яремче з Микуличина, очевидно, громадським транспортом.

  Заробив за рік мер Яремче 544 тисячі гривень, а його дружина, яка працює у Микуличинській ЗОШ, – 199 тисяч. Також він отримав 100 тисяч гривень пенсії за рік, дружина – 54 тисячі відповідно. У банку на рахунку вони зберігають 71 тисячу гривень.

  Анатолій Шумко – 26 гектарів землі, п’ять автомобілів і смолярня

  Міський голова Снятина Анатолій Шумко разом із дружиною та двома синами задекларував значну кількість майна.

  На них зареєстровано 16 земельних ділянок загальною площею майже 260 тисяч квадратних метрів (це 26 гектарів) у Снятині та навколишніх селах, три будинки площею 353 квадратних метри, фермерську садибу та будівлю смолярні. Більшість майна записано на дружину Світлану.

  Родині належать п’ять автомобілів, мотоцикл та причіп. Мова йде про «ВАЗ 21214», 2006 року випуску, «ВАЗ 2107», 2005 року, елітний позашляховик Land Rover Range Rover Sport, 2008 року, ще один позашляховик Mitsubishi Outlander, 2008 року, вантажний автомобіль Citroen Nemo, 2012 року, та мотоцикл Viper 50QT, 2011 року. Вартість при цьому чомусь вказана лише для вантажівки – 70 тисяч гривень, що не відповідає ринковій ціні.

  Анатолій Шумко за рік заробив 467 тисяч гривень і отримав 32 тисячі гривень пенсії, його дружина-підприємиця – лише 50 тисяч. Ще 530 тисяч родина отримала як страхові виплати. Як при таких доходах можна було надбати стільки майна – наразі невідомо. Інформації про банківські рахунки подружжя в декларації немає.

  Василь Мицканюк – пенсіонер та акціонер

  Селищний голова Верховини Василь Мицканюк та його дружина задекларували земельні ділянки, автомобілі і навіть цінні папери – акції.

  Їм належить земля площею 8 300 квадратних метрів у Верховині та навколишніх селах, будинок на 200 “квадратів” і дві нежитлові будівлі загальною площею 198 квадратних метрів. Ще дві будівлі Мицканюки наразі споруджують.  У родини є два авто – «ЛУАЗ 969М», 1990 року випуску, та Skoda Superb, 2008 року. Вартість автівок з незрозумілих причин не вказана.

  За рік голова Верховини заробив 376 тисяч гривень і отримав 55 тисяч пенсії. Його дружина заробила 179 тисяч, працюючи в Ощадбанку. А ще Мицканюк володіє акціями ВАТ «Компанія Верховина» вартістю 3,2 мільйона гривень. Крім того, 172 тисячі гривень лежать на банківських рахунках мера і дружини.

  Василь Мацевко – дешеве авто та державна допомога

  Селищний голова Рожнятова Василь Мацевко у своїй декларації вказав членами родини дружину і двох синів.

  Вони живуть у будинку площею 102 квадратних метри, розташованому в Рожнятові. Родина має дві земельних ділянки загальною площею 1 640 квадратних метрів, також у Рожнятові. Все це записано на дружину Мацевка.

  Василь Мацевко володіє двома автомобілями – легковиком «ВАЗ 21053», 1995 року, вартість якого не вказано, та Volkswagen Golf, 2011 року випуску. Вартість «Фольксвагена» в декларації – 50 тисяч гривень, насправді купити таке авто можна за 240-270 тисяч гривень. Навіщо селищний голова уп’ятеро занизив ціну машини – невідомо.

  За рік Мацевко заробив 495 тисяч гривень, а також отримав 127 тисяч гривень пенсії та 2 950 гривень державної допомоги. Його дружина отримала 266 тисяч у РДА, де вона працює, а також 23 577 гривень пенсії. Інформації про банківські рахунки подружжя у декларації немає.

  Тарас ВОЛОШИН

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!