“Енеїда” франківців викликає в людей сльози, адже вона народжувалась в часи агресії, – критик

 • 12 квітня у Києві вперше відбудеться показ вистави «Енеїда» від Івано-Франківського театру імені І. Франка, яку створив відомий український режисер Ростислав Держипільський.

  «Традиційно цей твір Івана Котляревського спонукає до радості й веселощів. Але «Енеїда» франківців викликає в людей сльози, адже вона народжувалась в часи експансії й агресії», – каже журналіст і театральний критик Олег Вергеліс.

  Критик розповідає, що Ростислав Держипільский довго шукав матеріал для цієї постановки. «Режисер зупинився на «Енеїді», оскільки в цій поемі є серйозна тема для розмови про сьогодення», – говорить Вергеліс. Держипільский відтворює у виставі шостий розділ поеми, в якому описані воєнні дії, проводячи паралелі з актуальними подіями в Україні. Але, за словами Олега Вергеліса, ця постановка не є політичною, пише “Культпростір”.

  «Ця «Енеїда» представляє ідею народження нації, – переконаний Вергеліс – Адже нація формується разом через сміх, кохання, пригоди, а також загартовується завдяки воєнним випробуванням».

  Вистава «Енеїда» пройде у київському Театрі оперети.

  eneida_2Нагадаємо, популярна актриса театру і кіно Ірма Вітовська стала заміжньою жінкою.

   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!