«Еріс»: у шести областях України вже зафіксували новий штам COVID-19

 • В Україні виявлено 10 випадків штаму «Еріс» – підвиду COVID-19. А саме – у 6 областях: Дніпропетровська, Закарпатська, Сумська, Хмельницька, Тернопільська, Чернівецька області.

  «Еріс» – це варіант штаму коронавірусу SARS-CoV-2 «Омікрон». У період з 2 по 8 жовтня зареєстровано 5 186 випадків захворювання на COVID-19, 18 – летальних, серед людей старше 30 років, повідомляє пресслужба МОЗ України.

  Симптоми «Ерісу» такі ж, як і за інших відомих штамів COVID-19. Це біль у горлі, нежить, задишка, ломота у тілі, головний біль, лихоманка. Специфічна відмінність «Ерісу» – це додаткова мутація шипового білка, який швидше вражає ослаблений імунітет. Однак, за оцінками ВООЗ, глобальний ризик для громадського здоров’я населення даного штаму оцінюється як низький.

  Основою для захисту проти тяжкого перебігу COVID-19 є курс із трьох щеплень. Отримання двох доз первинної вакцинації та бустерне щеплення, яке вводять через 5 місяців після первинної вакцинації. Додатковий бустер можна отримати після консультації з сімейним лікарем чи у пункті щеплення.

  Вакцинація проти COVID-19 в Україні залишається безоплатною.

 • До теми: Здавати на права тільки у Коломиї та Франківську: на Прикарпатті закриють сервісні центри МВС

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!