ЕС виділить для України 30 мільйонів євро на гранти

Україна отримає 30 мільйонів євро грантової допомоги від ЄС завдяки продовженню чотирьох програм прикордонного співробітництва, нещодавно підписаних Міністерством економічного розвитку та торгівлі України з Єврокомісією. 

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Кошти використають на подальшу розбудову та модернізацію міжнародних автомобільних пунктів пропуску “Красноїльськ” і “Дяківці” на українсько-румунському кордоні; “Рава-Руська”, “Устилуг-Зосин”, “Краківець”, „Шегині” та „Ягодин” – на українсько-польському; “Ужгород-Вишнє Немецьке” – на українсько-словацькому; та Лужанка – Берегшурань” – на українсько-угорському.

Також на кордоні з Угорщиною побудують пункт пропуску водного сполучення Вилок для байдарочників, повідомляє Економічна Правда.

Частина гранту сприятиме розвитку сучасної ІТ-інфраструктури відділів прикордонної та митної служби, зниженню вразливості прикордонних територій від ризику повеней, покращенню забруднень від хімічних звалищ і скидання стічних вод у регіоні Нижнього Дунаю, проведенню експертного оцінювання для інтеграції української і молдавської електричних систем в енергетичну мережу ENTSO-E.

Завдяки підписаним угодам ЄС продовжив до 31 грудня 2016 року Спільні операційні програми прикордонного співробітництва “Румунія – Україна – Республіка Молдова 2007–2013 роки”, “Польща – Білорусь – Україна 2007–2013 роки” “Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2007–2013 роки” та “Басейн Чорного моря 2007–2013 роки”.

383892690

Нагадаємо, Євросоюз надав Україні 600 млн євро.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!