Facebook звинувачують у шпигуванні за користувачами через камеру смартфона

 • Проти компанії Facebook подали позов про ймовірне шпигування за користувачами інстаграму через відеокамеру телефона.

  Користувачка інстаграму зі штату Нью-Джерсі Британі Кондиті у четвер подала позов до федерального суду Сан-Франциско, пише “Голос Америки”.

  Вона вважає, що компанія Facebook свідомо використовувала камеру мобільного телефона, коли люди користувались додатком “Інстаграм”, “щоб збирати вигідну та цінну інформацію про своїх користувачів, до якої компанія не могла отримати доступу іншим чином”.

  “Отримавши надзвичайно приватні та інтимні персональні дані про своїх користувачів, зокрема, в приватності їхніх помешкань, фейсбук спроможний збільшити свої прибутки від реклами, націлюючись на потреби користувачів більше ніж будь-коли”, – йдеться у позові.

  “Наприклад, фейсбук може у реальному часі бачити, як користувачі реагують на рекламні повідомлення в інстаграмі, що забезпечує їх надзвичайно цінною інформацією для своїх рекламодавців”.

  Раніше цього літа фейсбук відкинув подібні звинувачення і переклав провину на несправність в системі, яку він наразі виправляє. В компанії заявили, що через несправність користувачі отримували неправдиві повідомлення проте, що інстаграм користується камерою iPhone.

 • Інший позов проти фейсбук цього літа подали через використання технології розпізнавання обличчя, щоб нелегально збирати біометричні дані. В рамках мирової угоди компанія запропонувала позовнику 650 мільйонів доларів мирових.

  Інформацію про новий позов компанія “Фейсбук” поки не прокоментувала.

  Читайте також: Заплановані на 25 жовтня місцеві вибори хочуть скасувати через суд

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!