Філію ”АВЕ Коломия” оштрафували на понад пів мільйона гривень

 • Нещодавно тимчасова адміністративна колегія Антимонопольного комітету України визнала дії підприємства «АВЕ Івано-Франківськ» в особі філії ”АВЕ Коломия” порушенням закону.

  Про це йдеться на сайті комітету.

  Зокрема філія порушила закон про захист економічної конкуренції, передбаченим частиною першою статті 13 та пунктом 2 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», наклала на Товариство штраф у розмірі 533 652 гривень та зобов’язала припинити наслідки порушення.

  ТОВ «АВЕ Івано-Франківськ» в особі філії «АВЕ Коломия», як переможець проведеного Коломийською міською радою конкурсу, надавало послуги з вивезення твердих побутових відходів на території м. Коломия протягом п’яти років.

  Конкуренція на ринку з вивезення твердих побутових відходів можлива виключно під час конкурсу, тому після отримання статусу переможця (у період з 30.06.2015 по 31.05.2019) становище ТОВ «АВЕ Івано-Франківськ» в особі філії «АВЕ Коломия» відповідному ринку було монопольним з часткою 100 відсотків.

  Займаючи монопольне становище Товариство двічі порушило законодавство про захист економічної конкуренції.

  У період з 01.04.2018 по 31.10.2018 Товариство розрахувало та застосовувало тарифи на послуги з вивезення твердих побутових відходів для населення приватного сектору з урахуванням середньостатистичної кількості жителів в одному домогосподарстві – 3,5 особи.

  Отже, домогосподарства приватного сектору міста Коломия Івано-Франківської області, де зареєстровано/проживає одна, дві або три особи, сплачували за економічно необґрунтованим тарифом.

 • У період з 01.11.2018 по 31.05.2019 Товариство розрахувало та застосовувало тарифи на послуги з вивезення твердих побутових відходів для населення приватного сектору з урахуванням завищених у 4,3 рази норм утворення побутових відходів.

  Завищення норм утворення побутових відходів призвело до застосування Товариством необґрунтованих тарифів на послуги з вивезення твердих побутових відходів для всіх споживачів приватного сектору м. Коломия.

  АМКУ визнав, що ТОВ «АВЕ Івано-Франківськ» в особі філії «АВЕ Коломия» порушило законодавство про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку послуг з вивезення побутових відходів в межах міста Коломия Івано-Франківської області, що призвело до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

  Товариство зобов’язане припинити наслідки порушення протягом двох місяців з дня отримання рішення.

  До слова, стало відомо, хто вивозитиме сміття з Франківської ОТГ

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!