Фільм “Свідки. Полон вбиває” про Оленівку покажуть на кінофестивалі Sheffield DocFest у Великій Британії

 • Це найбільший фестиваль документального кіно у Великій Британії.

  На кінофестивалі Sheffield DocFest відбудеться міжнародна прем’єра документального фільму “Свідки. Полон вбиває” про теракт в Оленівці. Показ стрічки та її обговорення за участі команди проєкту стане частиною спеціальної програми. Про це Суспільне Культура повідомила команда стрічки.

  Стрічка розповідає про теракт в Оленівці, де у ніч із 28 на 29 липня 2022 року будівля, в якій утримували українських військовополонених, була зруйнована вибухом.

  Фільм зібраний зі свідчень військових, які були в полоні в Оленівці, родичів тих, хто чекає рідних з російського полону, та медіаматеріалів з Маріуполя, які робили очевидці подій.

  Над стрічкою працювала команда “Архіву Війни”. Режисерками стали Марина Рощина і Тетяна Симон.

  Вони розповідають, що з початку повномасштабного вторгнення команда проєкту записала понад 750 інтерв’ю зі свідками воєнних злочинів росіян. І одного разу до них звернулася Марія Алєксєєвич — дружина військовослужбовця з бригади “Азов”, який захищав Маріуполь.

  “Хоча Марія не була безпосередньою свідкою цих подій, вона стала голосом свого чоловіка, який зараз не може розповісти свою історію. Ми вирішили зафіксувати історії тих, хто бореться за повернення наших військових з полону і для кого час зупинився в постійному очікуванні. Так почалася робота над нашим фільмом”, — розповідають режисерки.

  Що відомо про Sheffield DocFest

  Це найбільший фестиваль документального кіно у Великій Британії. За час свого існування з 1994 року він став третім за величиною у світі, а у BBC назвали його “однією з провідних вітрин документального кіно”.

  Фестиваль складається з кінопоказів, інтерактивних виставок, дискусій, живих подій та вручення власних нагород.

  У 2024 році фестиваль триватиме з 12 до 18 червня з темою “Роздуми про реальність”.

  До теми: “Коли він сниться – не хочу прокидатись”: історія матері військовополоненого азовця з Прикарпаття

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!