Forbes оцінив статки святого Миколая у $815 мільйонів

 • У ніч на 19 грудня українці святкують День святого Миколая – він приходить до мільйонів дітей в Україні та дарує подарунки, поки вони сплять. Така кількість подарунків потребує великих інвестицій.

  На якому місці був би Миколай у списку Forbes, якби отримав українське громадянство.

  Оцінка подарунків дітям у 2021 році

  Найчастіше святий Миколай кладе дітям під подушку подарунки – солодощі та іграшки. Неслухняні діти отримують замість подарунків різки. В Україні, за підрахунками Forbes, у грудні 2021 року подарунки від святого отримають понад 7 млн дітей, а їхній середній чек становитиме $20. У Польщі, хоча дітей і менше, близько 6 млн, подарунки коштуватимуть Миколаю дорожче: середня ціна – $37.

  Розрахунки Forbes не враховують, що хтось із дітей був неслухняним у 2021 році, – подарунки отримають усі. Хоча у 2019 році і був випадок, коли три дитини в одному з дитячих садків Маріуполя погано поводилися і під подушкою 19 грудня знайшли різку.

  Окрім Польщі та України, згадки про святого Миколая можна знайти і в деяких інших східноєвропейських країнах, наприклад, у Хорватії, Чехії та Угорщині. Але там він є неосновним героєм зимових свят. Зрештою на подарунки українським дітям піде близько $143 млн, а польським – $212 млн.

  Виробничі потужності у володінні святого Миколая

  У розрахунку статків, крім ціни подарунків, також враховуються заводи Миколая, які здатні забезпечити виробництво подарунків, – рівною мірою іграшок та солодощів.

  Для розрахунку можливої середньої оцінки заводу з виробництва солодощів Forbes проаналізував фінансові показники публічних кондитерських компаній: Ezaki Glico Co, Bourbon Corp, Orkla, Morinaga & Co та Cloetta. Для порівняльної оцінки іграшкового заводу Forbes врахував котирування семи публічних компаній: Mattel, JAKKS Pacific, Hasbro, Toys Rus ANZ, Build-A-Bear Workshop, Funko, Spin Master.

  Активи святого Миколая мають дисконт за непублічність, але водночас збільшуючий коефіцієнт за дбайливе ставлення до довкілля, оскільки жодного повідомлення про їхню шкоду не зафіксовано. Виторг кожного міг би бути близько $177 млн. У підсумку капіталізація кондитерського заводу святого Миколая – $167 млн, а іграшкового – $289 млн.

 • Нерухомість

  Резиденції святого Миколая в Україні розташовані у Львові, а також у Полтаві, Львівській області, Івано-Франківській області та Одеській області. Forbes в оцінці не враховує релігійних споруд.

  Фінальна сума

  Статки святого Миколая – $815 млн. Вони складаються з:

  • подарунки дітям у грудні 2021 року – $354 млн;
  • потужності з виробництва іграшок – $289 млн;
  • потужності з виробництва солодощів – $167 млн;
  • нерухомість – $5 млн.

  Цього вистачило б, щоб потрапити на 10 місце до списку найбагатших України, який Forbes опублікував у травні 2021 року. У цій версії рейтингу Святий Миколай опинився б одразу після бізнесмена Олександра Ярославського, статки якого Forbes оцінив у $820 млн. Засновник агрокомпанії МХП Юрій Косюк перемістився б на 11 місце у рейтингу.

  Читайте також: Під Коломиєю відкрили резиденцію святого Миколая

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!