Франківчанка Олена Федюк покаже у Польщі свій “Заробітчанський шлях”

 • У Варшаві  в Українському домі розпочнеться серія кінопоказів.

  “Заробітчанський шлях” франківчанки Олени Федюк розпочне серію кіновечорів, що відбуватимуться кожного другого четверга в приміщенні польського Українського Дому, інформує Наш вибір.

  “Заробітчанський шлях” –   документальна стрічка дослідниці ґендерної міграції за кордоном.

  Олена Федюк виросла в Івано-Франківську. Останні 15 років вона займається дослідженням ґендерних міграційних потоків за кордоном. Має докторський ступінь із соціальної антропології, наразі працює як дослідниця у Глазго.

  У 2012 році Олена почала знімати фільми, намагаючись подолати міждисциплінарні бар’єри та передати гумор і суперечності міграційних історій. Її стрічки не про міграцію як таку, а радше про складні людські емоційні та географічні подорожі.

  Фільм “Заробітчанський шлях” розповідає про унікальну для України і Європи подію – щорічну 10-денну паломницьку ходу у Західній Україні, присвячену і організовану українськими мігрантами та їх родинами.

 • Разом із темою міграції, фільм аналізує явище росту суперечливого впливу церковних інституцій на пост-радянському просторі, як сили не лише духовної, але й соціальної та політичної.

  Протягом 260 км пілігримки, учасники, – багато з яких роками працюють в ЄС і лише іноді відвідують Україну, – пробують поділитися правдою про їх досвід життя за кордоном, відновити зв’язок з їх, відчуженими роками міграції, сім’ями, побороти почуття провини за міграцію і відчуття руйнування довіри до української держави, організовуючись через єдину існуючу для них установу – церкву.

  Нагадаємо, “У пошуках дому”: у Франківську покажуть фільми про мігрантів

  pro1

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!