Франківець планує здолати на лижах 350 кілометрів зимових гір

  • Іванофранківець Ігор Магновський планує здолати на лижах 350 кілометрів зимових гір.

    Мандрівник вирушає в одиночний скітур 14-го лютого і планує завершити його через місяць, пише “Суспільне Карпати“.

    Мандрівник розповів, що хоче пройти на лижах всю дугу Українських Карпат від польського до румунського кордону по найдовшому та найскладнішому гірському маршруту в Україні.

    Шлях пролягатиме Верховинським вододільним хребтом, Боржавою, Красною, Свидовецьким масивом, Чорногорою і закінчиться в Чивчинських горах.

    Ці гори наймальовничіші і найдикіші в плані екзотичних видів, де ще довго в березні зберігається сніговий покрив, – каже Ігор Магновський.

    Ідея народилася десять років тому. За цей час набув досвіду гірських походів, а також мандрівок в умовах півночі при температурі -40. Три роки працював гірським гідом на Кавказі. Крім того, займається бігом. Найдовший лижний похід Карпатами тривав десять днів.

    Цей похід я розглядаю, як серію таких десятиденних походів, він не буде стовідсотково автономним, – розповідає Ігор Магновський.

    Після кожного гірського масиву соломандрівник планує спускатися в населені пункти, щоб підзарядити гаджети, підсушити спорядження, помитися, переночувати, взяти запас їжі на наступний етап. Адже – пояснює – у класичній скітурній мандрівці рюкзак має важити не більше 15 кг.

    Спорядження використовує ультралегке, від українських виробників, зокрема, спеціально для його походу розробили бівачний мішок, що розкладається у формі намета. Спатиме у колибах, а за потреби – і просто неба, адже пуховий спальник дає можливість витримати тридцятиградусні морози, і вже є такий досвід.

  • Харчуватиметься сублімованою їжею, яку можна просто залити окропом. Із собою матиме пальник з газовим балоном.

    У похід йде на спеціальних скітурних лижах – ультралегких і ширших, ніж гірські лижі для підготовлених трас. Як розповів Ігор Магновський, кріплення дає можливість йти з вільною п’яткою, а черевики –полегшені й еластичні, в них можна ходити. Завдяки спеціальній підкладці – камусу – на таких лижах можна підійматися вгору.

    У мене є надійні друзі для таких походів, але ідея народилася давно, і тоді мені хотілося одному пройти. Коли десять років тому я починав ходити в гори студентом, важко було знайти однодумців. І тоді я оцінив той момент, коли в горах тільки ти і природа: тебе ніхто не відволікає, ти максимально знаходишся в середовищі. По-друге, для мене це – творчий процес. Я багато фотографую, і невпевнений, чи комусь би сподобалося чекати, поки я три години знимкуватиму якийсь захід сонця, – розповів Ігор Магновський.

    Після походу франківець має намір продемонструвати відзняті фото, щоб популяризувати карпатський туризм. А також цим походом мандрівник готується до складніших походів у майбутньому, адже кліматичні умови високогір’я характерні для тундри.

    До теми: Прикарпаття перше: у Гідрометцентрі показали, кого найбільше засипало снігом

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!