Франківки, які народили в міському пологовому, отримають 20 тисяч гривень

 • Перші сім породіль, які народили в Івано-Франківському міському пологовому, отримають допомогу 20 000 гривень з міського бюджету.

  Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків.

  Він написав, що місто платить за діток, які народилися у 2023 році в міському пологовому 20 000 гривень.

  А якщо один з батьків або обоє є захисниками України, і це підтверджується будь-яким військовим документом, – тоді 50 тисяч гривень.

  Куди подати заяву: у будь-який ЦНАП Івано-Франківської громади.

  Втім, влада висунула ряд умов для отримання виплат:

  • Обов’язково жінка (породілля) має бути зареєстрованою в Івано-Франківській громаді не менше ніж за 6 місяців до дня народження дитини. «Туризм» не пройде.
  • Обов’язково жінка має перебувати на обліку з ведення вагітності у міських комунальних установах. Та стати на облік не пізніше I триместру вагітності й перебувати під спостереженням лікарів в одному із міських закладів охорони здоров’я Івано-Франківська.

  Документи, які потрібно подати:

  Батько або матір дитини звертається із заявою на ім’я міського голови. До неї додаються: 

  • копія паспорта громадянина України (матері дитини), копія ідентифікаційного номера (матері дитини);
  • довідка про перебування на обліку з приводу вагітності у Міському клінічному перинатальному центрі або в одному з закладів охорони здоров’я Центру первинної медичної та консультативно-діагностичної допомоги Івано-Франківської міської ради;
  • довідка про народження дитини (дітей) у 2023 році з Міського перинатального центру; довідка про реєстрацію місця проживання особи не менше, ніж за 6 місяців до дня народження дитини (отримати можна у ЦНАПі);
  • копія свідоцтва про народження дитини (дітей);  
  • реквізити рахунку (матері дитини), відкритого в банку (кошти перераховуються лише на рахунок матері).

  Діє й допомога ця для ВПО, які додають: копію довідки внутрішньо переміщеної особи, яка зареєстрована у Івано-Франківській громаді з 1.03.2022 року, але не менше, ніж за 6 місяців до народження дитини – у разі наявності.

  А військові: копію документа про безпосередню участь батька/матері новонародженої дитини у бойових діях, яку видає військова частина.

  Тобто не обов’язково мати посвідчення УБД, достатньо буде мати довідку про участь у бойових діях.

  «Нагадаю, запроваджуємо цю програму через зменшення народжуваності у громаді. Та з нетерпінням очікуємо появи малят на світ. Нехай наша громада поповнюється здоровими й щасливими маленькими франківцями», – написав мер.

  До теми: Для мешканців Франківської громади виділили чергові соцвиплати

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!