Франківщину відвідали чеські дипломати

 • Представники урядів Чехії та України погодили створення першого Центру допомоги врятованим для тимчасово переміщених українців у Чехії.

  Генеральний консул Чеської Республіки у Львові Давид Нови, консул Генерального консульства Чеської Республіки у Львові Владімір Кадлеца та представники Міністерства промисловості та торгівлі Чехії зустрілися з представниками обласної влади Прикарпаття.

  Дипломати поінформували про початок роботи Центру допомоги врятованим за кордоном у Чеській Республіці, що діятиме у місті Львові. Також закликали місцевих підприємців взяти участь у Міжнародному промисловому ярмарку, який пройде у місті Брно та представити свої напрацювання.

  Центр допомоги у Чехії слугуватиме контактним пунктом, де українці зможуть отримати доступ до необхідної інформації та спеціалізованої соціальної та психологічної підтримки в одному місці. Центр забезпечить безпечний простір для українців, де вони зможуть розповісти про свою травму та звернутися по допомогу рідною мовою. У складних випадках, зокрема сексуального насильства, фахівці Центру допомагатимуть постраждалим відновитися в довгостроковій перспективі.

  «Ми вдячні нашим міжнародним партнерам за допомогу, яку вони надають людям, постраждалим від війни, – зазначила Людмила Сірко, заступниця голови ОВА. – Завдяки вам наша область вже отримала вкрай потрібне обладнання: генератори, карети швидкої допомоги, медикаменти та іншу допомогу. Ми цінуємо вашу підтримку та маємо сподівання на поглиблення співпраці, зокрема, щодо допомоги у створенні комфортних умов проживання для внутрішньо переміщених людей, а також оздоровлення дітей наших полеглих Героїв».

  На завершення зустрічі присутні висловили сподівання на продовження співпраці та розвитку дружніх відносин.

 • До теми: Чехія з союзниками шукатиме шляхи збільшення постачання боєприпасів в Україну

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!