Франківська міська рада на місяць зменшила ставку єдиного податку для платників

Сьогодні, 22 квітня, в Івано-Франківську відбулася позачергова 39 сесія міської ради

Під час засідання  прийняли рішення про зменшення ставки єдиного податку для платників І та ІІ груп. 

Заступниця начальника управління економічного та інтеграційного розвитку Світлана Криворучко зазначила, що зменшують ставку єдиного податку та встановлюють її в розмірі 0% на період з 1 квітня по 30 квітня для підприємств, які зареєстровані на території Івано-Франківської міської об’єднаної територіальної громади. 

Така ставка застосовується до суб’єктів підприємницької діяльності, які до першого липня подадуть до Івано-Франківського управління ГУ ДПС відповідну заяву щодо застосування пільги із зазначенням виду діяльності і місця її здійснення. 

“Буде менше втрат, оскільки дехто працює. Однак вони будуть”, – каже заступниця. 

Крім того, міська рада звільнила підприємців від плати за тимчасове користування окремими елементами благоустрою комунальної власності на період з 17 березня 2020 року до дня закінчення дії карантину. Мова йде про об’єкти господарювання, які користуються окремими елементами благоустрою комунальної власності для розміщення всесезонних торгових майданчиків та стаціонарних атракціонів.

Також звільнили від сплати орендної плати на період з 12 березня 2020 року до дня закінчення дії карантину орендарів об’єктів комунального нерухомого майна, розташованих в діючих закладах освіти.

Так, не сплачуватимуть оренду:

– об’єкти, що перебувають на балансі Департаменту культури Івано-Франківської міської ради;
– об’єкти, що використовуються для надання побутових послуг населенню, а саме під перукарні, майстерні з ремонту одягу чи взуття;
– об’єкти, що використовуються для торгівлі виключно непродовольчими товарами (окрім об’єктів оренди, розташованих в закладах охорони здоров’я).

“Департамент припиняє нарахування орендної плати щодо об’єктів комунального майна, зазначених вище. І на період карантину та протягом 30-ти календарних днів після його відміни припинять проведення заходів претензійно-позовної роботи зі стягнення заборгованості орендної плати. А також не будуть здійснювати нарахування та не стягуватимуть штраф і пеню інфляційних збитків та три відсотки річних за несвоєчасну сплату”, – зазначив директор департаменту комунальних ресурсів Ігор Гриненько.

Нагадаємо, раніше Руслан Марцінків казав про податки, що відчутних втрат поки немає. 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!