Франківська міськрада знову подала позов на Православну церкву

Івано-Франківська міська рада подала до Господарського суду чергову позовну заяву, щодо звільнення єпархією УПЦ (МП) приміщення дитячого садочка, що на Чорновола 6 в обласному центрі.

Підготовче судове засідання щодо позову відбудеться уже на початку березня, інформують у Релігійно-інформаційній службі України:

“Зараз у судовому провадженні перебуває дві позовні заяви – одна з них від Івано-Франківської єпархії УПЦ (МП) про скасування наших рішень, які були затверджені у проекті землеустрою, щодо території на вулиці Чорновола 6, з метою побудови там нового дитячого садочка. Церква оскаржує це рішення, тож очікуємо судового засідання”, – пояснила директор департаменту правової політики Івано-Франківської міськради.

Друга позовна заява, зі слів чиновниці, – це від Івано-Франківської міської ради до Івано-Франківської єпархії УПЦ (МП) щодо звільнення нежитлових приміщень на Чорновола 6:

“Раніше ми уже намагалися виселити Церкву через суд – не вдалося. Складнощі виникли через те, що основною підставою були особливі умови про припинення договору оренди приміщення, які і зобов’язана звільнити Церква. Однак Вищий господарський суд зробив висновок, що це не є та обставина, яка може бути підставою для звільнення приміщень. Виходячи з цього, ми все ж затвердили рішення про звільнення приміщень на підставі використання їх орендодавцем для власних потреб. Звичайно, його ніхто не виконав. Отже, міська рада теж звернулася з позовною заявою до суду”, – розповіла Надія Кедик.

Звільнення УПЦ (МП) приміщення садочка на Чорновола 6 в Івано-Франківську міська рада Івано-Франківська домагається ще з 2016 року. З того часу тривали судові тяжби, які доходили до Вищого господарського суду. Завершувалися вони для міської влади безрезультатно. Хоча власним рішенням міськрада все ж намагалася змінити ситуацію, вкотре звертаючись до судових інстанцій. Були заяви також і від УПЦ (МП).

Читайте також: Франківка через «Пасаж Єгера» подала на виконком до суду

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!