Франківська міськрада звернулась до Кабміну, щоб виплати для ВПО продовжили до кінця воєнного стану

 • З 1 березня 2024 року право на допомогу матимуть лише окремі категорії громадян.

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №332 про «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам» більшість ВПО, що постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, позбавляються виплат соціальної допомоги.

  З 1 березня 2024 року право на допомогу матимуть лише окремі категорії громадян. Івано-Франківська міськрада звернулась до Кабінету Міністрів України.

  Відповідний текст звернення був опублікований на сайті міської ради.

  Міністерство соціальної політики, як автор запропонованих змін, заявляє, що підтримка ВПО надалі буде спрямована на забезпечення їх інтеграції до приймаючих громад, стимулювання непрацюючих до працевлаштування тощо.

  Бідність може зрости

  У Івано-Франківській міській територіальній громаді проживає близько 40 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

  “І попри усю складність економічної ситуації допомога людям, які через російську агресію втратили свої будинки, роботу та звичне життя, має залишатися для держави одним з безумовних пріоритетів”, – переконані у міськраді.

 • Однак припинення чи зменшення підтримки має відбуватися після, а не до повноцінної інтеграції та адаптації. Навіть за умови, якщо це займає більше часу, аніж очікувалося. Зменшення підтримки ВПО загрожує важкими соціальними наслідками та зростанням бідності серед цієї категорії громадян.

  “Так, Івано-Франківська міська рада звертається до Кабінету Міністрів України з пропозицією продовжити виплати соціальної допомоги для внутрішньо переміщених осіб до кінця воєнного стану та закликає уряд відмовитися від зменшення кола отримувачів соціальної допомоги серед ВПО”, – йдеться у тексті звернення.

  До теми: У Франківській громаді затвердили щомісячні виплати для 25 спортсменів

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!