До Франківська привезли 77 вишитих портретів і висловів Тараса Шевченка

 • В обласному краєзнавчому музеї сьогодні відкрито виставку вишиваних портретів і висловів Тараса Шевченка, яка діятиме до 14 години завтрашнього дня.

  Її організаторами є відома вишивальниця, майстриня фріволіте, членкиня Союзу українок, активістка громадського Шевченківського руху Катерини Калініченко та її чоловік Григорій, які на честь 205-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка презентують 77 вишиваних картин у різних містах України і завершать цей мандрівний виставковий цикл у Каневі. Наступним після Івано-Франківська виставку прийматиме днями Ужгород, передає МВК.

  Автором проекту «Образ і слово Кобзаря у вишивці» з галереєю портретів і цитат із творів Т. Шевченка є Заслужений майстер народної творчості України, лауреат обласної премії імені Панаса Мирного та літературно-мистецької премії імені Олени Пчілки, нині, на жаль, покійний Григорій Кисіль. Він є автором п’яти альбомів «Українська вишивка», власноруч, без використання комп’ютерних технологій розробив схеми для вишивання хрестиком. Вишивана Шевченкіана розміщена в його четвертому альбомі.

  А от для реалізації свого задуму на полотні Григорій Кисіль звернувся за допомогою до вишивальниці Катерини Калініченко, яка залучила до цієї справи ще 77 майстринь-вишивальниць і одного вишивальника із Полтавщини та міста Канева і вони протягом півтора року вишивали портрети Кобзаря і його цитати. Власне, їхній вишиваний доробок нині і мандрує Україною.

  Полтавська вишивана Шевченкіана в Івано-Франківську

 • Полтавська вишивана Шевченкіана в Івано-Франківську

  Полтавська вишивана Шевченкіана в Івано-Франківську

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!