Франківськгаз опрацював понад 20 тисяч викликів: майже 90% із них – через витік газу

За 10 місяців поточного року на адресу аварійно-диспетчерської служби АТ “Івано-Франківськгаз” надійшло понад 23 тис. викликів різного рівня небезпеки. Найбільше кількість викликів припадає на опалювальний сезон, повідомляє Економічна правда.

Зазначається, що збільшення кількості викликів спричинені самовільним встановленням споживачами газових приладів для обігріву приміщень, втручанням в конструкцію системи газопостачання та газових приладів, а також їх неналежний технічний стан.

“Найбільше викликів надходить в опалювальний сезон. До прикладу, якщо в теплий період 9 тис. заявок за пів року, то взимку їх кількість зростає на 40%”, – говорить головний інженер АТ “Івано-Франківськгаз” Андрій Витрикуш.

Основними причинами звернень серед споживачів Прикарпаття є витоки газу, що становить майже 90% від усіх заявок. Решта викликів пов’язані з механічними пошкодженнями та несправністю газових приладів і обладнання.

В “Івано-Франківськгазі” відзначають, що наразі головною проблемою аварійно-диспетчерської служби залишається замортизованість транспорту. Більша половина спецавтомобілів – потребує заміни. Однак коштів на це у тарифі не передбачено.

В той же час, заміна застарілого транспорту дозволила б прискорити час реагування на виклики. Швидкість та якість реагування спеціалістів аварійно-диспетчерської служби в екстрених ситуаціях залежить від рівня їх професійної майстерності.

Тому працівники “Івано-Франківськгаз” постійно удосконалюють свої фахові навички в реальних умовах: приймають участь в огляд-конкурсах АДС, а також у тренувальних навчаннях з іншими службами екстреного реагування.

Так, протягом цього року вони відпрацювали 17 тренувальних занять в умовах наближених до реальних.

Читайте також: на Прикарпатті у школі невідомі розпилили перцевий газ.

Фото – ілюстративне.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!