Франківські чиновники проїхалися центром міста на візках (фото)

 • Сьогодні, 4 грудня, центром Івано-Франківська проїхалися міський голова Руслан Марцінків та чиновники в інвалідних візках.

  Акцію провели з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю, щоб посадовці могли на власному досвіді відчути, як це – щодня долати перешкоди на вулицях рідного міста.

  «Важливе питання сьогодні – спальні райони, бо центральна частина міста тепер більш пристосована. Хоча і далі є складні ділянки, здебільшого – переходи», – розповідає Микола Макар, позаштатний радник голови Івано-Франківської ОДА.

  Серед проблемних ділянок він назвав аптеки та банки міста. Вони, зокрема, не мають права працювати без доступності для маломобільних груп населення.

  Чиновники вирішити проїхатися “стометрівкою”, спробувати заїхати до модульної вбиральні, потім – на Грушевського, до Універмагу і сісти на громадський транспорт. Біля банкомату “ПриватБанку” вони зрозуміли, що дістати до нього з інвалідного візка – неможливо.

  Біля дверей «Укрексімбанку» обладнали пандус, люди на візках кажуть – зручний. Однак на дверях висить табличка, яка пояснює, що вхід не там де пандус, а ліворуч, де є лише сходи. Посадовці та люди з інвалідністю таки достукалися до банку та спробували заїхати всередину. Втім, це було складно.

 • Міський голова Івано-Франківська чесно зізнався – їздити на візку складно.

  «Складно, але вже трохи призвичаївся. Буду завтра бачити, чи руки болітимуть. А ось на переході виїжджати дійсно складно», – каже Марцінків.

  Під час проектування вулиць, спорудження житла, супермаркетів та громадських установ у нас часто забувають про потреби маломобільних груп населення. Але людям з інвалідністю і мамам з дитячими візками так само, як і всім решта, потрібно пересуватися містом. Яка тепер ситуація з доступністю на Івано-Франківщині та які перспективи в цьому напрямку, з’ясовував «Галицький кореспондент».

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!