Франківські депутати просять в Уряду додаткові кошти, щоб забезпечити хворих інсуліном

 • Під час засідання 26 чергової сесії Івано-Франківська міська рада звернулася від імені депутатського корпусу до Міністерства інфраструктури України, щоб забезпечити хворих із цукровим діабетом у повному обсязі безоплатними препаратами інсуліну відповідно до постанови Кабінету Міністрів України.

  Про це на своїй сторінці у Facebook написала Оксана Савчук.

  В місті Івано-Франківськ станом на 1 червня на обліку перебуває 1187 осіб, які постійно використовують препарати інсуліну за життєвими показаннями, з яких – 84 особи дитячого віку.

  У 2019 році, на виконання бюджетної програми «Централізовані заходи з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет», на відшкодування вартості препаратів інсуліну для міста Івано-Франківська виділено 5 213,5 тисяч грн. або 55,0 % від мінімальної потреби, при мінімальній розрахунковій потребі 9 417,7 тися грн. на 2019 рік, а з врахуванням росту цін і збільшення числа пацієнтів – 12 014,3 тисяч грн. на 2019 рік, – йдеться у повідомленні.

  Станом на 6 червня профінансовано та перераховано поточних витрат щодо відшкодування вартості препаратів інсуліну на суму 2 607,00 тисяч грн, що складає 50,0 % від річного плану.

  Таким чином, залишок коштів до кінця року складає 2 606,5 тис. грн, при реальній потребі 6 800,84 тис. грн.

  Це майже у 2,6 рази менше від необхідної потреби. Фінансово-ресурсне забезпечення місцевого бюджету не дає можливості виділити додатково 6 800,84 тис. грн. тільки для забезпечення відшкодування вартості рецептів на препарати інсуліну хворим на цукровий діабет, адже з місцевого бюджету також фінансується забезпечення пільгових медикаментів.

 • “Дана ситуація є критичною й потребує негайного дофінансування”, – пише Оксана Савчук.

  Читайте також: Мешканець Івано-Франківщини терміново потребує донорів крові

  Фото-ілюстративне

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!