Франківські комунальні підприємства опинились серед найбільших боржників за теплопостачання

 • Понад 178 мільйонів гривень станом на 1 вересня боргують іванофранківці за теплопостачання. Серед найбільших неплатників – комунальні підприємства Івано-Франківська.

  Про це повідомили в ДМП “Івано-Франківськтеплокомуненерго”, пише “Суспільне”.

  Цьогоріч це підприємство потрапило до списку найбільших боржників НАК “Нафтогаз України”. Франківські тепловики боргують 270 мільйонів гривень.

  За словами заступника директора з розрахунків і реалізації “Івано-Франківськтеплокомуненерго” Ігоря Угриновського, левова частка боргу – це недоотримані гроші від споживачів.

  Найбільше боргує населення – 83 602 064 гривні. Друге місце у списку боржників займають установи, які фінансуються з міського бюджету, – 78 155 213 гривень, приватний бізнес – 15 703 117 гривень. Найменше боргують підприємства, які фінансуються з державного і обласного бюджетів.

  З 2016 по 2020 років сума заборгованості зростала щороку. У 2020-му споживачі винні вдвічі більше, аніж у 2016-му.

  За словами Ігоря Угриновського, люди боргують з різних причин. А від’єднати неплатників від тепла дуже складно, тому справи передають до суду.

 • “До кожного виду боржника в нас є індивідуальний підхід. До боржників, які хочуть оплачувати, але не можуть через життєві обставини, – ми укладаємо угоди реструктуризації. Є боржники, які категорично відмовляються оплачувати. З ними працюють наші працівники. Часто ми передаємо справи до суду, і вже ними займається виконавча служба”, – розповідає Ігор Угриновський.

  Проаналізувавши суми заборгованості, можна зробити висновок, що на ріст повпливали і карантинні обмеження. У розрізі місяців видно, що найбільшою заборгованість була у квітні – 221 443 271 гривня. Опісля ця сума почала зменшуватися і станом на перше вересня становить 178 362 390 гривень.

  До слова, попри борги франківських тепловиків, НАК “Нафтогаз” підписав з ними угоди, і опалювальний сезон в місті розпочнеться вчасно. Не від’єднуватимуть від тепла і боржників “Івано-Франківськтеплокомуненерго”.

   

   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!