Сьогодні, 14 березня, в Івано-Франківську розповіли про операцій на відкритому серці. Головний лікар Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні Тарас Масляк повідомив, що чотири роки тому вони зробили перші кроки у сфері кардіохірургії, разом із колегами з Національного інституту серцево-судинної хірургії імeні М. Амосова. Завдяки цьому у нас тепер є своїх фахівці хірурги. Також до колективу долучився молодий лікар-хірург серцево-судинний, який навчався в Польщі, Тарас Гудзенко.
Також Масляк сказав, що від 2016 року разом нашим медикам із київськими колегами вдалось зробити близько 100 операцій. Проте два тижні у франківській лікарні операції на відкритому серці роблять самостійно. За цей час їх відбулось вже 13.
Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків додав, що зараз варто готуватись до викликів сьогодення і важливо те, що наша лікарня розвивається власними силами.
“Деякі міста можуть мріяти про проведення таких операцій, а в Івано-Франківську таке робити можуть. Серцеві захворювання, це одні з тих захворювань, які забирають найбільше життів. Тому для нас це важливо. І добре, що у нас з’явився молодий лікар Тарас (прим. ред. – Тарас Гудзенко)”, – додав мер.
Також він сказав, що в умовах реформи потрібно, щоб лікарня була гарно обладнана, адже саме сюди будуть ходити люди. Мовляв, заклад має бути готовий і конкурентноспроможний, адже є надії, що лікарня скоро зможе сама на себе заробляти.
Новий лікар-хірург Тарас Гудзенко розповів, що вони тепер працюють у постійному режимі й пацієнтам не потрібно більше чекати приїзду спеціалістів з Києва.
“Ми працюємо з тижня в тиждень і можемо проводити операції на серці, коли буде потрібно. І ми будемо далі намагатись робити операції, які будуть продовжувати життя молодих пацієнтів на довгі роки”, – зазначив новий кардіохірург.
Наразі франківські лікарні можуть провести реконструктивні операції на клапанах серця, протезування клапана серця, пластику мітрального клапану та інші. Медики планують надалі розвиватись і впроваджувати малоінвазивні методи в кардіохірургічного лікування.
За словами Гудзенка, для когось операції на серці важкі, а для когось це взагалі щось неймовірне. Але лікарні знають, що робити і як робити, правда є тяжкі випадки, наприклад, коли у людини погана анатомія. “Та ми завжди дбаємо про життя пацієнта”, – наголосив хірург.
Тарас Масляк також назвав ціни операцій. Мовляв, собівартість кардіохірургічної допомоги (операція і три дня лікування) сягає від 33 000 до 45 000 тисяч гривень. Все залежить від важкості операції. За словами головного лікаря, вони будуть просити у міста, щоб виділялись гроші хоча б для декількох пільговиків.
“Я думаю, що у Києві вони коштують 70000 тисяч гривень, у Львові десь так само”, – пояснив Масляк.
Крім того, новий кардіохірург додав, що часто стикається з людьми, які тихо помирають вдома через свої хвороби серця, бо вони не мають коштів щоб лікуватися. Руслан Марцінків сказав, щоб про таких людей повідомляли владу і їм будуть виділяти матеріальну допомогу.
Нагадаємо, Франківська лікарня отримала обладнання для порятунку передчасно народжених немовлят