Франківські медики оглянули дітей з Чернігова

 • Фахівці Івано-Франківського національного медичного університету проводять консультативні огляди евакуйованих дітей з Чернігова.

  Наприкінці березня вихованці та працівники чернігівського центру соціально-психологічної допомоги разом зі своїми вихованцями отримали нову домівку на Прикарпатті. Їхнім домом і місцем втечі від війни став санаторій у Рожнятівському районі, йдеться на сайті ІФНМУ.

  Це ще один заклад, який ІФНМУ взяв під свій медичний патронат. Усього – 31 дитина, дехто з мамами. Найменшому хлопчику три рочки. Найстаршій дівчинці – сімнадцять.

  Як розповіли наставники санаторію, їхня вихователька виводила дітей з пекла війни через умовний зелений коридор палаючими полями і лісами…

  «Ці діти бачили спалені поля і багато техніки. Вочевидь, це в їхньому житті надовго. Тому маємо допомогти діткам стати на ноги і адаптуватися у нашому краї», – говорить доцент кафедри пропедевтики педіатрії Роман Ган.

  За словами лікаря, окремі діти в нормі, а дехто потребує подальшого дообстеження в умовах дитячої лікарні, зокрема, огляду кардіолога, окуліста, стоматолога.

  Деким необхідна психокорекція, оскільки є психоемоційні розлади, когнітивні порушення, підвищений рівень тривожності, вони повільно йдуть на контакт.

  Як зазначає доцентка кафедри неврології та нейрохірургії Ірина Ліскевич, діти також потребують дообстеження невролога, оскільки немає жодних попередніх записів.

  «Вони були евакуйовані без медичної документації, тож зробити повноцінне заключення наразі важко, – говорить Ліскевич. – Більшості з них потрібна також логопедична корекція, супровід психолога і психіатра».

  У команді лікарів була також педіатр-нефролог, асистентка кафедри педіатрії Надія Айб. До повторних консультативних оглядів фахівці медуніверситету планують залучити лікарів інших спеціалізацій.

  Читайте також: Медики Городенківської лікарні шиють дощовики для військових

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!