Франківські медики, які контактували з померлою від коронавірусу, – на обсервації

 • 56-річна жінка, яка померла від коронавірусу, зверталася за медичною допомогою в Івано-Франківську міську поліклініку № 2, що на вулиці Довга.

  Про це кореспондентам “Суспільного” повідомила директорка Центру первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги Ольга Савчук.

  “Жінка звернулася до сімейного лікаря у критичному стані. Під час хвороби вона перебувала вдома. Її чоловік повернувся з-за кордону, самоізоляції не дотримався, заразив дружину. Вона самостійно лікувалася, нікуди не зверталася. І вже у важкому стані прийшла до поліклініки зробити рентген. Після чого її швидкою доставили в інфекційну лікарню. В той день, коли жінка померла, було зроблено швидкий тест на грип, і було підтверджено грип. У день, коли вона поступила в лікарню, було забрано матеріали і скеровано в Київ на обстеження на коронавірус. І, власне, вчора Київ підтвердив, що у померлої був коронавірус”, – розповіла Ольга Савчук.

  Після того, як жінку ушпиталили, медики себе продезинфікували. Згодом приїхали працівники санітарно-епідеміологічної станції і зробили завершальну дезінфекцію тими засобами, які мали на той момент.

  Із сьогоднішнього дня лікар та медсестра, які контактували з пацієнткою, перебувають на листку непрацездатності з поміткою “карантин”, на обсервації.

  До слова, в Івано-Франківську досі немає тестів для виявлення коронавірусу.

  “Ми зв’язуємося з дистриб’юторами по всій країні. Нам обіцяли, що вчора в Україну тести завезуть, проте всі ті обіцяні партії тестів на сьогодні стоять на кордоні, а тести, які замовляли ми, знаходяться у Варшаві. Сказали, щоб до понеділка нікого не турбувати”, – повідомила директорка Центру первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги Ольга Савчук.

  Всього на Івано-Франківськ зарезервували 60 тестів на грип і 60 на коронавірус.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!