Франківські нейрохірурги три години оперували пацієнтку з пухлиною гіпофізу (фото)

 • У пацієнтки велика пухлина гіпофізу в основі черепа. За операцію взялися нейрохірурги Івано-Франківської обласної лікарні.

  Про це повідомляють у лікарні, передає “Галицький кореспондент”.

  «Раніше ми видаляли такі пухлини під мікроскопом. Сьогодні робимо це під ендоскопом, що вже давно є звичною практикою закордоном, – розповідає завідувач відділення нейрохірургії Андрій Мартин. – Якщо пухлина невелика, то ведемо спостереження. Проте великі пухлини забираємо і звільняємо пацієнта від страждань. Здебільшого такі пухлини проявляються порушенням зору або гормональними змінами».

  В Україні нейроендоскопія лише розвивається, проте в обласній клінічній лікарні такі операції роблять десятий рік поспіль.

  «Щоби врятувати життя людини потрібне відповідне обладнання, – акцентує Андрій Мартин. – Приміром, завдяки навігаційній системі ми маємо можливість бачити ситуацію з патологією всеохопно, як у 3D форматі. Можемо співставити результати попередніх обстежень із ситуацією безпосередньо під час операції, бачимо з якого боку краще підступитися до пухлини».

  Операція тривала три години. Лікарі відділення кажуть, що пройшла успішно і вже через тиждень пацієнтку планують виписати.

  Читайте також: У Франківську оперували хлопчика, який проковтнув магнітні кульки (фото)

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!