Франківські онкологи провели унікальну операцію пацієнтові з раком рота

 • Нещодавно на базі відділення пухлин голови та шиї Прикарпатського онкоцентру працівники кафедри онкології провели реконструктивну операцію пацієнтові з онкологічною недугою, інформує пресслужба ІФНМУ. 

  “Це була занедбана стадія раку кута рота, яка потребувала доволі складного оперативного втручання, – говорить онкохірург Іван Костишин. – Так, після підготовки ми взялися за багатоетапну реконструктивну операцію пластичного закриття операційного дефекту”.

  Операція тривала майже п’ять годин і завершилась успішно.

  Асистент кафедри онкології Галина Гірна розповідає, що за минулий рік в Україні виявили 372 хворих на рак губи. Майже в половини прикарпатців, у яких діагностували цю недугу, рак виявили на пізній стадії. Одним з таких пацієнтів був 65-річний житель Франківщини.

  Лікарі пояснюють, що у разі великого поширення пухлини хірургічне втручання має деякі ризики та може призвести до серйозних змін і дефектів обличчя. Тож такі операції не є частими для реконструктивної хірургії.

  Враховуючи низьку чутливість пухлини до передопераційного курсу променевої терапії, хірургічне втручання провели на другому етапі. Щоби усунути доволі великий, майже 15-ти сантиметровий дефект, лікарі одномоментно застосували пластику шкірно-фасціальним клаптем голови на судинній ніжці (поверхнева скронева артерія та вена).

  Операція включала кілька етапів, зокрема широке видалення пухлини, виділення поверхневої скроневої артерії і вени, формування шкірно-фасціального клаптя голови та проведення його через підшкірний тунель жувальної ділянки та відновлення комісури рота і губ.

 • “Дефект шкіри голови ми відновили вільним клаптем шкіри живота. Приживлення відбулося первинним натягом і не мало ускладнень, – розповідає Іван Костишин. – Через два тижні після операції хірурги сформували оростому під місцевим знеболенням і хворий виписаний додому”.

  Лікарі підсумовують, що така реконструктивна операція дозволяє радикально видалити злоякісну пухлину, мінімізувати порушення мови, відновити попередній вигляд обличчя і самостійно харчуватися. За словами фахівців, надалі цю методику можна використовувати у воєнній щелепно-лицевій хірургії.

  У команді хірургів також працювали анестезіолог Іван Касюк, анестезистка Тетяна Боровська та операційна медична сестра Надія Лутчин.

  Читайте також: У Франківську консультує офтальмолог з США

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!