Франківські підприємці виступили проти обмежень на продаж алкоголю

Сьогодні, 23 серпня, в Івано-Франківську обговорили проект рішення про заборону продажу алкогольних напоїв з 22:00 до 8:00.

Як розповіла начальниця відділу координації закупівель та цінового моніторингу Тетяна Штогрин, заборона стосується всіх суб’єктів господарювання, крім закладів ресторанного господарства, а мета проекту – попередження вживання слабоалкогольних та алкогольних напоїв серед населення і впорядкування їх продажу в роздрібній торговій мережі міста.

Забезпечувати виконання вимог рішення у разі прийняття будуть Івано-Франківський відділ поліції, управління патрульної поліції, КП “Муніципальна варта”.

На обговорення прийшли франківські підприємці, учасники Івано-Франківської обласної організаціої підприємців, роботодавців та орендарів. Вони виступили категорично проти запровадження таких обмежень, бо вважають їх тиском на бізнес.

“Ці дії є незаконні, вони перешкоджають нашій діяльності. Ви рахували економіку? Прибутки підприємців впадуть, торгівля піде у підворотні, люди почнуть гинути від неякісного алкоголю. Коли ви заженете цей бізнес у тінь, почнуться смерті”, – висловився Сергій Чирва, представник ІФООПРО.

Тетяна Штогрин на це сказала, що рішення є цілком законним, адже Верховна Рада надала міським радам повноваження обмежувати продаж алкоголю.

Підприємець Максим, власник магазину “Золота Рибка”, також виступив проти заборони.

“Життя заставляє нас торгувати вночі. Це важка праця, але ми змушені це робити – є великі торгові центри, які забирають майже всю виручку. Тому нічна торгівля рятує наш бізнес. В мене працює чотирнадцять людей – і вісім з них доведеться звільнити, якщо введуть цю заборону. Не доводьте людей, бо якщо ми піднімемось, вам же буде гірше”, – додав він.

Інший підприємець, Руслан Мацюк, наголосив на тому, що в умовах дотаційності міського бюджету обмежувати торгівлю – і, як наслідок, скорочувати доходи – є недоцільним.

Заступник міського голови Івано-Франківська Богдан Білик на це відповів, що влада не має наміру робити підприємців біднішими.

“Наведіть факти, зберіть статистику і надайте її нам. Скажіть – от, ми стільки і стільки втрачаємо, бо 30% алкоголю продається вночі, до прикладу. Тоді я зможу винести це питання на сесії і пояснити депутатам, що ми втратимо умовних 20 мільйонів, і це не слід робити”, – розповів Богдан Білик.

Читайте також: В Долині депутати не проголосували за заборону продажу алкоголю після 20:00

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!