Франківські шахраї обдурили компанію “Hyundai” та низку українських банків на $30 млн

Міжнародна компанія “Hyundai Corporation”, «Укрсоцбанк» і низка українських банків зазнанли збитків на 30 млн доларів від шахрайської схеми компанії «Рона», зареєстрованої в Івано-Франківську, повідомляється в спільному прес-релізі «Укрсоцбанку» і “Hyundai Corporation”, передає Захід.нет.

«Зокрема, завдано шкоди міжнародній компанії “Hyundai Corporation” на суми 6,6 млн дол. і 1,2 млн євро, ПАТ «Укрсоцбанк» на суму 6 млн дол. Також постраждали державні та комерційні банки на загальну суму 11 млн дол. і 110 млн грн», – йдеться в повідомленні, яке процитувало агентство «Інтерфакс-Україна».

Згідно з ним, співзасновники «Рони» шахрайським шляхом за підробленими документами отримували кредити в фінансових установах на значні суми. Суть схеми в тому, що «Рона» оформлювала кредити і міжнародні контракти на поставку товару, а поручителями за кредитами виступали компанії, які надавали під заставу об’єкти нерухомості, що існують тільки «на папері», і зареєстровані в державному реєстрі нерухомості за підробленими документами. При виїзді співробітників банку на огляд застави шахраї розміщували табличку з потрібним адресою застави. При цьому Оціночна компанія «Нексія ДК. Оціночні послуги» в особі директора Євгена Лупака проводила оцінку об’єктів і надавала недостовірні дані замовникам.

Як повідомив на прес-конференції у вівторок виконувач обов’язків голови правління «Укрсоцбанку» Ростислав Матяш, від шахрайської схеми, крім “Hyundai Corporation” та вже згаданого банку, постраждали ще три банки.

З його слів, після того, як «Укрсоцбанк» почав працювати з цим кредитом як з проблемним боргом, з’ясувалося, що об’єкта нерухомості не існує. Банк звернувся в правоохоронні органи і очікує якнайшвидшого об’єктивного розгляду цієї справи, сказав банкір.

У свою чергу віце-президент і голова юридичного департаменту “Hyundai Corporation” Йо Енг-Чан (Yeo Young-Chan) повідомив, що його компанія почала поставляти компанії «Рона» полімерну сировину в 2013 році. У 2015 році остання, маючи заборгованість перед “Hyundai Corporation” близько 5 млн дол., отримала товарний кредит на суму близько 3 млн дол. Кошти не були повернуті, і в березні цього року “Hyundai Corporation” звернулася в правоохоронні органи в Івано-Франківську, проте розслідування не проводилось. У серпні компанія “Hyundaі” за підтримки посла Кореї в Україні ініціювала зустріч з генеральним прокурором України, на якій просила забезпечити об’єктивне розслідування справи, зокрема, шляхом її передачі до головного слідчого управління Генеральної прокуратури України, що і сталося кілька тижнів тому.

Зі слів представників постраждалих компаній, в жовтні відбувся суд з вибору запобіжного заходу для співзасновника «Рони», йому обрали домашній арешт.

Нагадаємо, франківець віддав шахраям 18 900 гривень за нове авто

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!