Франківську лікарню зробили зручнішою для людей з інвалідністю

Сьогодні, 13 лютого, в Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні відбулось відкриття першого реалізованого в регіоні проекту ПРООН: ” Універсальний дизайн для груп маломобільних людей”.

Так для людей з інвалідністю оновили відділення: таблички на дверях продублювали шрифтом Брайля, зробили на підлозі вказівки та пандуси. Також оновили туалети.

Головний лікар Тарас Масляк каже, що над проектом працювали декілька місяців. Маркус Бранд представник проекту ПРООН зазначив, що програма розвитку ООН працює в Україні, щоб допомагати впроваджувати реформи. Він зазначив, що вони намагаються багато змінювати, зокрема мова йде про розробку універсального дизайну, який буде корисним і зручним для великої кількості людей.

Щоб оновити лікарню частину грошей дала програма, інші кошти виділили з бюджету міста та лікарні.

“Важливо те, щоб люди, які користуються візком чи мають порушення зору могли отримувати послуги на рівні з іншими. Зараз лікарню зробили не ідеальною, але реорганізували її як могли”, – зазначив Маркус Бранд.

Міський голова Руслан Марцінків зазначив, що цей проект для Франківська зараз дуже важливий, адже місто розвивається у сфері доступності. І зараз ЦМКЛ стала прикладом для інших лікарень.

Представник громадської організації “Слід” Микола Макар пригадав, що рік тому вони збиралися і роздумували, як краще оновити лікарню. Мовляв, вдалось зробити гарно, але є свої недоліки.

“Я дуже тішуся, що в нашому місті з’явився об’єкт з доступністю для людей з порушенням зору”, – додала керівник Івано-Франківської громадської організації жінок з інвалідністю «Біла тростина» Марія Гогільчин.

Андрій Сметаніков, член ГО “Біла тростина” також сказав, що такі зміни дуже важливі.

“Але важливо, щоб біля шрифту Брайля зробити ще рельєфні таблички звичайним шрифтом, бо не всі можуть читати шрифтом Брайля”, – зазначив пан Андрій.

Тарас Масляк на завершення додав, що програма ПРООН виділила 105 тисяч гривень, решту – 45 тисяч – лікарня шукала сама.

Нагадаємо, Потрібна допомога: коломиянин, який перебував в комі за кордоном помер

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!